LIGA EVROPE Heroj Mitrović, moćni Molde, šou Plavšića i Kange

Kapiten Strazbura Stefan Mitrović postigao jedini gol za pobedu u Plovdivu (FOTO: Dan Mullan/Getty Images)

Kvalifikacije za Ligu Evrope nalaze se tačno na polovini, a odigrano je nekoliko vrlo zanimljivih prvih utakmica 3. kola.

Među pomenutim duelima je i susret Molde – Aris završen rezultatom 3:0! Jasno je da će Norvežani izvesno u plej-of za Ligu Evrope.

To znači i da Partizan, ukoliko preskoči Malatiju, u suštini zna poslednjeg protivnika na putu do grupne faze. Osim ako Grci ne naprave čudo u revanšu za sedam dana.

Molde je prethodno eliminisao Čukarički i protiv Arisa pokazao priličan kvalitet. Ejkrem se pobrinuo za vođstvo u 27. minutu, da bi Heštad u 32. udvostručio prednost.

Konačan rezultat postavio je Elingsen u samom finišu, pa Norvežani sa lepih 3:0 idu u Solun.

Prve mečeve trećeg kola kvalifikacija za LE obeležili su i naši fudbaleri. Pre svih Stefan Mitrović.

Kapiten Strazbura je kapitenski predvodio saigrače do trijumfa od 1:0 u Plovdivu protiv Lokomotive. Upravo je Mitrović bio strelac jedinog pogotka.

Sve je počelo faulom Tomaševića sa leđa i kao poslednji igrač odbrane zaradio je direktan crveni već u 10. minutu.

Iz tog prekida sa desne strane Martin je idealno centrirao na drugu stativu odakle je usamljeni Mitrović glavom poslao preciznu dijagonalu za trijumf.

Odličnu partiju prikazali su i Srđan Plavšić i Gelor Kanga, ali je njihova Sparta odigrala 2:2 u Pragu sa Trabzonom. Jasno je da su Turci u prednosti pred revanš na svom terenu.

Bivši igrači Crvene zvezde imali su glavne uloge, pogotovo Kanga.

On je iz kornera asistirao Košti za vođstvo, da bi Gabonac posle dodavanja Plavšića poslao „bombu“ za 2:0 u 68. minutu.

To nije bilo dovoljno za slavlje jer su Ekuban i Sorlot u 84. i 89. minutu zatresli mrežu za remi.

Četiri pogotka, ali u režiji jedne ekipe, viđena su u Jermeniji. Tamo je Vulverhempton sa 4:0 savladao Pjunik i već u Jerevanu kaparisao kartu za plej-of.

Ubedljivu pobedu premijerligašku doneli su dvostruki strelac Himenez, te Doerti i Neves.