ZVEZDA IDE DALJE! Drama, drama, drama i na kraju heroj Borjan!

Zvezda slavila u Kruševcu posle velike borbe (FOTO: FK Crvena zvezda)

Nakon dramatične penal serije, Crvena zvezda se plasirala u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, a apsolutni heroj je golman Milan Borjan!

Kakvih 120 minuta u Kopenhagenu, kakav trijumf crveno-belih posle drame! Izdržali su sve, igrača manje, poništen penal…

I imali su Milana Borjana, a bogami i Radovana Pankova!

Tako će Zvezda u plej-of Lige šampiona, protivnik će biti švajcarski šampion Jang Bojs, poslednja prepreka ka grupnoj fazi elitnog takmičenja.

Počeo je Vladan Milojević utakmicu samo s jednom promenom u odnosu na utakmicu u prestonici Srbije.

Već u prvom minutu viđena je sporna situacija.

Zeka je očigledno nagazio Mirka Ivanića u kaznenom prostoru i deluje da je materijala za belu tačku bilo…

Ipak, pištaljka glavnog sudije Gediminasa Mažejke ostala je nema.

Nemanja Milunović „požuteo“ je u ranoj fazi utakmice, u šestom minutu.

U 10. minutu pritisak crveno-belih i šansa zahvaljujući kapitenu Marku Marinu, koji je u svom stilu, kreativno, inicirao početak akcije.

Gobeljić je izblokiran, da bi nakon odbitka Jovančić šutirao preko gola.

Nekoliko minuta kasnije, Vind je oduzeo loptu na polovini, prosledio je Ndojeu, koji je bio neprecizan šutem van šesnaesterca, da bi se u istom maniru okušao i kapiten Zeka.

Revanširao im se Aleksa Vukanović, već u narednom napadu.

Zatim na scenu stupa, a ko drugi – do Marko Marin.

Akcija po levoj strani, razmenio je kapiten Zvezde dodavanje s Rodićem, fenomenalno centrirao, a na pravom mestu, gotovo u samom petercu, našao se Boaći – 1:0!

Igrao se 17. minut kad se napadač iz Gane ušunjao iza leđa odbrane Kopenhagena, izbegao ofsajd i rutinski savladao golmana domaćih Gritebusta.

Nakon toga, koncentrisano je Zvezda igrala u odbrani, držala visoko napad Kopenhagena, čijim igračima nije ostajalo ništa nego da probaju nepreciznim pokušajima iz daljine.

Ndoj je pomalo izgubio kontrolu na isteku pola časa igre, kad je njegov lakat završio u licu Miloša Degeneka, ali srećom štoper crveno-belih mogao je da nastavi susret na „Parkenu“.

Igrala je Zvezda sjajno taktički, nije dozvoljavala rivalu da stvori i polupriliku, a kamoli nešto više.

Vidno je bilo da Kanjas polako pronalazi pravi ritam.

Ivanić je bio najagilniji u završnici prvog poluvremena, pa je tako posle njegovog prodora naš klub došao do prvog kornera, da bi crnogorski reprezentativac nakon njega neprecizno šutirao.

U poslednjem minutu prvog poluvremena prvi trenutak dekoncentracije fudbalera Zvezde i – izjednačenje u danskoj prestonici.

Ostao je Bengston sam na levoj strani kaznenog prostora, centrirao na drugu stativu, gde je loptu sačekao Ndoj i smestio je u mrežu.

Jeftin gol primili su crveno-beli, utisak je bio nakon prvih 45 minuta, s obzirom da su kontrolisali taj deo igre, ali – opet su se povukli nakon datog vođstva.

Na poluvremenu, rezultat isti kao na kraju prvog susreta na stadionu „Rajko Mitić“ – 1:1.

Jaki dueli obeležili su i utakmicu u Danskoj (FOTO: FK Crvena zvezda)

Izvršio je izmenu Vladan Milojević na pauzi, umesto Rodića ušao je Žander.

Nisu koji minut nakon „velikog odmora“ Gobeljić i Boaći iskoristili neopreznost u odbrani domaćina.

Marin je maestralno proigrao Vukanovića, koji je postigao pogodak, ali on je poništen zbog minimalnog ofsajda.

U 54. minutu Zvezda je ostala s igračem manje, nakon drugog žutog kartona Milunovića, koji je ponovo faulirao Ndojea, kao i kod prve javne opomene.

Više od pola sata igre nakon isključenja štopera bilo je pred crveno-belima i jasno da će igrači našeg šampiona morati da udvostruče napore.

Pankov je ušao u igru nenadano da bi pojačao zadnju liniju, ispostaviće se kasnije odličan potez Milojevića, a teren je napustio do tada veoma dobri Kanjas.

Nisu se predavali fudbaleri Zvezde, naročito kapiten Marin, koji je u jednom trenutku oboren od strane Ndojea, koji je imao žuti karton. Ipak…

Upravo je bivši reprezentativac Nemačke imao je dvadesetak minuta pre kraja odličan prodor, ali bez završnog pasa koji bi stvorio problem Dancima.

Usledila je i prva šansa za Kopenhagen u nastavku, Fišer je bio neprecizan iz izgledne situacije s nekih sedam osam metara.

Imao je domaći tim terensku inicijativu, ali srećom po Zvezdu, koja se i dobro branila, nije stvarao šanse.

Izdržali su crveno-beli više od pola sata s igračem manje, na redu su bili produžeci i nastavak drame.

120 minuta velike borbe (FOTO: FK Crvena zvezda)

Milojević je iskoristio pravo na dodatnu izmenu, teu igru ubacio Jevtovića umesto Vukanovića.

U sedmom minutu prvog produžetka – uzbuđenje.

Vind je sjajno uputio loptu u kazneni prostor između dvojice igrača, ali tik ispred Ndojea Simić je uklizao i fenomenalno sprečio opasnost po gol Borjana.

Upravo je kanadski golman spasao Zvezdu par minuta kasnije, kad je odlično „skinuo“ udarac Biela.

Branili su se igrači našeg šampiona koliko im je brojčana situacija na terenu dozvoljavala, te pokušavali iz kontranapada.

Marin nije odustajao, bio je borben kao da se igra peti, a ne 105. minut, oboren je na ivici kaznenog prostora, ali bez prekršaja, za kraj prvog produžetka.

Ponovo je na visini zadatka bio Borjan na početku drugog produžetka kad je odbranio šut Vinda i poslao loptu u korner.

Usledilo je novo izjednačenje, ovaj put po broju igrača na terenu.

Biel je zaradio drugi žuti karton nakon povlačenja Žandera.

Junački se Zvezda držala do 120. minuta, kad su domaći propustili i poslednju šansu, izblokiran je udarac.

Penali su odlučivali putnika u plej-of.

Marin je šutirao prvi i – promašio. Prečka je zaustavila šut kapitena Zvezde, odakle se lopta od noge golmana domaćih odbila u polje.

Vind u jednu, Borjan u drugu stranu i Kopenhagen je poveo u penal seriji.

Ivanić je poravnao na 1:1, sigurnim šutem, prevario je Gritebusta.

Fišer je zatim promašio čitav gol i rezultat je ostao nepromenjen!

Usledio je katastrofalan šut Jevtovića, koji je loptu poslao „nebu pod oblake“…

Kipranin Soteriu bio je siguran, Kopenhagen je poveo 2:1.

Pogodio je hladnokrvno Žander za novo izjednačenje.

Iskusni Bentgson se zaleteo, a Borjan ga pročitao! Ostalo je 2:2!

Pankov je doneo vođstvo crveno-belima! 3:2!

Kapiten Kopenhagena, Zeka, bio je siguran za 3:3.

Jovančić je šutirao preko gola… Jako loše. Ostaje nerešeno.

Još jednom Milan Borjan! Zaustavio je šut Ndojea!

Veljko Simić… Novi katastrofalan penal Zvezde.

Hrvat Bartolec je namestio loptu i revanširao se! Preko gola!

Degenek… Pogodio je za 4:3!

Najmlađi u timu domaćina, Nelson, izjednačio je na 4:4. Drama se nastavila.

Gobeljić je bio hladnokrvan za 5:4.

Papajanopulos po sredini, Borjan malo u stranu i novo izjednačenje…

Upravo je Borjan bio siguran za 6:5, brani i pogađa Zvezdin čuvar mreže!

Uzvratio mu je kolega Gritebust, 6:6…

Pankov je pogodio sjajno i drugi put u seriji, povela je Zvezda!

Vind nije uspeo i treći put da savlada Borjana! Brani Milan, brani heroj!

ZVEZDA JE U PLEJ-OFU KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA!

Crveno -beli će na dvomeč s Jang Bojsima, dok će Kopenhagen u plej-of za grupnu fazu Lige Evrope.

KOPENHAGEN – CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:1), penalima 6:7

Stadion: „Parken“
Gledalaca: oko 30.000
Sudija: Gediminas Mažejka (Litvanija)

Strelci: Boaći 17. minut za Zvezdu, Ndoje 45. za Kopenhagen

Žuti kartoni: Ndoje, Varela (Kopenhagen) Milunović, Borjan, Jovančić, Boaći (Zvezda)

Crveni kartoni: Milunović (Zvezda) i Biel (Kopenhagen)

KOPENHAGEN: Gritebust, Varela (od 81. Bartolec), Papajanopulos, Nelson, Bengtson, Holse (od 74. Bjel), Zeka, Stage (od 60. Falk, od 120 Sotirou), Fišer, Vind, Ndoje

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 46. Žander), Kanjas (od 58. Pankov), Jovančić – Vukanović (Jevtović, 91), Marin, Ivanić, Boaći (od 81. Simić)

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SRBIJA OSVAJA Pešić i Edin vas zovu da gledate Svetsko prvenstvo u Meridianu!

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?