LINGLONG SL „Blickrig“ Voše, minimalac Čuke, dva susreta iz 2 u 1

Bojan Matić dvostruki strelac u pobedi Vojvodine (FOTO: FK Vojvodina)

Domaća fudbalska Linglong Superliga nastavljena je u subotu, a odigrano je novih pet utakmica prvog kola po terenima širom Srbije.

Aktuelni šampion Crvena zvezda sigurno je započela novu sezonu, pobedom od 2:0 nad Javorom iz Ivanjice.

IZ „DVOJKE U KECA“ NA GRADSKOM STADIONU

U Subotici su se sastali domaći Spartak i Rad, a nakon prednosti gostiju na poluvremenu, „golubovi“ su preokrenuli u nastavku.

Iskusni Miloš Trifunović doneo je prednost „građevinarima“ iz jedanaesterca u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Nemanja Obradović je u 66. poravnao rezultat, da bi pobedu domaćinu doneo Vladan Vidaković deset minuta pre kraja.

MINIMALAC ČUKE ZA POČETAK SEZONE

Čukarički, koji je sjajno započeo ovosezonski evropski nastup, pobednički niz nastavio je i u domaćem šampionatu.

Golom Luke Stojanovića u 42. minutu, crno-beli su trijumfalno završili prvu rundu Linglong Superlige Srbije.

Marko Docić je u 78. minutu dobio crveni karton, ali to nije uticalo na promenu rezultata na Banovom Brdu.

MATIĆEVA DVA GOLA ZA DVA MINUTA I TRI BODA VOŠE

Nakon „nule“ na poluvremenu, Vojvodina je golovima u 50. i 51. minutu bacila na kolena dotad veoma dobru Mačvu.

Dvostruki strelac za „staru damu“ bio je Bojan Matić.

Aleksandar Stevanović dao je tračak nade gostima u 79. minutu, ali Voša je u 90+3 preko Miodraga Gemovića potvrdila pobedu.

PREOKRET U LUČANIMA, GOSTE KOŠTAO PENAL

Poput Subotice i u Lučanima je domaći tim nakon deficita na poluvremenu stigao do trijumfa.

Zoran Danoski u 16. minutu doveo je goste u vođstvo.

Jedanaesterac za 2:0 promašio je Igor Zlatanović u 65. da bi Mladost to kaznila u 71. minutu, takođe s bele tačke – strelac Predrag Pavlović.

Trijumf Lučancima doneo je Vladimir Radivojević dva minuta pre kraja susreta.

U nedelju kolo zatvaraju Inđija i Partizan, odnosno Radnički iz Niša i Proleter (Novi Sad).

LINGLONG SUPERLIGA, 1. KOLO:

PETAK:

Voždovac – TSC 1:2 (0:0)

SUBOTA:

Spartak – Rad 2:1
(Obradović 66, Vidaković 80. – Trifunović 45+3 iz jednanaesterca)

Crvena zvezda – Javor 2:0
(Jovičić 28, Ben 45. iz penala)

Mladost – Radnik 2:1
(Pavlović 71. iz jedanaesterca, Radivojević 88. – Danoski 16.)

Čukarički – Napredak 1:0
(Stojanović 42.)

Vojvodina – Mačva 3:1
(Matić 50, 51, Gemović 90+3 – Stevanović 79)

NEDELJA:

Inđija – Partizan 18.00
Radnički Niš – Proleter 20.00

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaška reprezentacija Srbije: Okupljanje pred Svetsko prvenstvo, očekivanja Gudurića i Micića