Liverpul se poigravao Arsenalom: Petarda se čula do Mančestera, čuvaj se Gvardiola!

Liverpul Firmino
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Liverpul 2018. godinu teško da je mogao da završi na bolji način. Arsenal je došao na Enfild i bio je ispraćen teškom artiljerijom nazad za London, pošto je mašinerija Jirgena Klopa odradili maestralan posao i slavila 5:1!

Sam početak meča je nagoveštavao da ćemo videti mnogo golova, ali ne i da će Liverpul razneti odbranu Tobdžija u paramparčad. Arsenal je poveo već u 10. minutu posle sjajne asistencije Aleksa Ivobija sa levog krila za Ejnslija Mejtlanda Najlsa, koji na drugoj stativi nije imao težak posao da savlada Alisona.

Bio je to tek osmi gol koji su Redsi primili u Premijer ligi ove sezone i reklo bi se da ih je to opasno razbesnelo! Već u 14. minutu Roberto Firmino uzvraća, posle komične spontanosti odbrane gostiju i lako uspeva da smesti loptu u nebranjenu mrežu.

KLADI SE NA PREMIJER LIGU, NIKADA NIJE DOSADNO!

Taj blickrig od 90 sekundi okončan je novim pogotkom Liverpulove ‚‚lažne devetke“, pošto je Brazilac ponovo bio strelac. Ovoga puta Bernd Leno nije stigao ni da odreaguje na udarac Firmina.

Utakmica u kojoj je Arsenal konce u svojim rukama imao samo nekoliko minuta dobila je takav i epilog. Ništa više nije mogla ekipa Unaija Emerija i za sve se pitao Liverpul. Redsi su bili prepuni samopouzdanja, naročito nakon perfektnog učinka tokom decembra i tako su i odigrali do kraja poluvremena.

Prvo je Sadio Mane povision na 3:1 na asistenciju Mohameda Salaha, da bi se i Egipćanin upisao u strelce u nadoknadi prvog poluvremena. Salah je bio precizan sa bele tačke nakon što je prethodno bio nepropisno oboren i već tada je bilo očigledno da će drugo poluvreme biti period posvećen navijačima domaćeg tima.

Nije više bilo potrebe za Liverpul da ‚‚zapinju“ i došlo je do očiglednog usporavanja ritma. Klop ni za šta nije morao da brine, a posle sumnjivog jedanaesterca u nastavku ovoga puta je Firmino bio precizan sa ‚‚kreča“. Tako je napadač Redsa stigao do het-trika, a Liverpul do 17. pobede u 20. kolu Premijer lige.

Liverpul je i dalje neporažen u ligi, igraju praktično besprekorno i gol-razlika 48:8 dovoljno govori u prilog tome. Nakon poraza Totenhema od Vulverhemptona (1:3), ekipa sa Enfilda ima prednost od devet bodova, dok je Mančester Siti 10 bodova iza lidera, ali sa utakmicom manje.

LIVERPULU SLEDI GOSTOVANJE NA ETIHADU!

Građani u nedelju gostuju Sautemptonu i ne slave li biće u ozbiljnom problemu. Utoliko će stvari biti zanimljivije što u narednom kolu Mančester Siti na svom Etihadu dočekuje baš Liverpul. Taj meč ima potencijal da bude odlučujući u borbi za titulu, jer bi Liverpul pobedom imao bar 10 bodova prednosti u odnosu na šampiona.

Planira li Pep Gvardiola da odbrani taj trofej, moraće da ozbiljno prodrma svoju ekipu. Liverpul u poslednjim nedeljama deluje nezaustavljivo, dok je Siti vezao poraze protiv Kristal Palasa i Lestera. Pobeda za Siti bi značila novo ‚‚zahuktavanje“ u borbi za prvo mesto.

Treći januar ne može da dođe dovoljno brzo!