Ljoris junak u 90. minutu! Obamejan tragičar, dva penala i crveni u ludom derbiju Severnog Londona (VIDEO)

0
(Photo by Julian Finney/Getty Images)

Mogao je Pjer Emerik Obamejan da bude apsolutni junak navijača Arsenala, ali će derbi Severnog Londona na Vembliju pamtiti po svom promašenom penalu! Na kraju je bilo 1:1, a Totenhemu će on biti slađi.

Igrao se 90. minut utakmice kada je glavni arbitar pokazao na belu tačku. Davinson Sančez je bio izuzetno nespretan i bez preke potrebe srušio Gabonca u kaznenom prostoru, a svi su već videli kako Totenhem ponovo biva poražen svojom naivnošću.

Međutim, na scenu je stupio Ugo Ljoris. Iskusni golman Totenhema je nanjušio nesigurnost u zaletu Obamejana, bacio se u svoju desnu stranu i bez mnogo problema odbranio očajno izvedeni jedanaesterac. Potom je i Jan Vertongen odbijenu loptu uspeo da izbije u korner i tako zadrži tada već aktuelnih 1:1.

Bio je ovo tipično dinamičan derbi Severnog Londona. Nakon što smo u prvom delu sezonu gledali meč pun preokreta i šest golova, ovoga puta nismo dobili pobednika. No, uzbuđenja nikako nije falilo.

Poveli su gosti preko Arona Remzija, posle odličnog dodavanja Lakazeta, gotovo na identičan način na koji je Remzi bio strelac u prvom okršaju dva tima ove sezone. Imali su dugo prednost, čak i nekoliko solidnih pokušaja da pobegnu na 2:0. Međutim, u nastavku se i Totenhem malo probudio, a Hari Kejn je dobio priliku da pokaže svoju lidersku poziciju u timu Pevaca.

Kreirao je neke odlične šanse, Bernd Leno je dva puta morao da fantastično reaguje kada su Eriksen i Lamela pokušavali, ali u 74. minutu nije bilo spasa. Dosuđen je jedanaesterac za Totenhem, a Kejn sa kreča sigurno smešta loptu u mrežu za izjednačenje.

Do tog pomenutog 90. minuta nije bilo viđeno mnogo prilika za novi gol, da bi Obamejan propustio šansu da reši i drugi ligaški derbi ove sezone. Ljoris se istakao odbranom, da bi u poslednjim minutima meča i Lukas Toreira dobio direktan crveni karton zbog preoštrog starta.

Bio je ovo prvi remi Totenhema u Premijer ligi ove sezone, tek u 29. kolu, a sada se komplikuje i njihova situacija u borbi za Ligu šampiona. Ostali su na četiri boda ispred Arsenala, dok bi Mančester Junajted eventualnom pobedom nad Sautemptonom prišli na samo dva boda.

Ukoliko bi i Čelsi ostvario dve pobede u svojim zaostalim susretima, i Plavci bi bili na dva boda od Totenhema, pa bismo borbu za dva mesta u Ligi šampiona gledali između čak četiri tima.