‚‚Ljudi, znate li vi šta je fudbal? Ono kad Lids…“ (VIDEO)

Burgija Lids

Lids je ovih dana zaludeo Englesku i Čempionšip. Osim što se od početka sezone naveliko priča o mogućnosti da se vrate u Premijer ligu, naročito od dolaska Marsela Bjelse, sada su u samo četiri dana uspeli da ljubitelje fudbala u Srbiji podsete na jedan domaći film.

Ekipa Lidsa je u subotu gostovala Aston Vili u Birmingemu, a na poluvremenu su imali dva gola zaostatka. Golovi Tamija Abrahama i Konora Hurihana dali su prednost Vili od 2:0, da bi preokret Belih stigao u nastavku.

Bjelsin tim je između 56. i 61. minuta postigao dva gola i izjednačio da bi Kemar Ruf u 95. minutu doneo veliki trijumf! I već to nas je podsetilo na scenu iz filma ‚‚Kad porastem biću Kengur“. Međutim, i meč Lidsa za Boksing dej je bio vrlo sličan.

Lids je ovoga puta igrao na svom Eland Roudu protiv Blekburna i na poluvremenu su ovoga puta imali prednost 1:0. Međutim, prava ludnica dešava se u finišu susreta. Roversi dolaze do izjednačenja već u 47. minutu preko Čarlsa Malgrua, da bi isti igrač upotpunio preokret u 90. minutu.

I tada se dešava baš ono o čemu se govori u filmu Radivoja Andrića: Lids postiže golove u nadoknadi, a golove u 91. i 94. minutu postiže – gle čudaKemar Ruf! I tako Lids dolazi do druge pobede rezultatom 3:2, baš onaj rezultat koji se pominje u domaćem filmu iz 2004. godine.

U toj sceni, lik Burgije objašnjava prisutnima šta je fudbal, govoreći kako Lids protiv Sanderlenda gubi 2:0 do 87. minuta, a onda na kraju ipak pobede.

Lids je sa ova dva napeta trijumfa stigao do prve pozicije u Čempionšipu. Bjelsini momci imaju 51 bod, tri više od Noriča. Do kraja sezone je ostalo još čak 22 kola, pa će biti još mnogo promena na tabeli najjače druge lige na svetu.

Kemar Ruf posle ovih ludih završnica mečeva sada ima 13 golova na 18 utakmica. Reklo bi se da je upravo on taj koji zna šta je fudbal…