Los Anđelese, nema na čemu: Zlatan se predstavio golčinom, pa potom rešio derbi (VIDEO)

Zlatan Ibrahimović
CARSON, CA - MARCH 31: Zlatan Ibrahimovic #9 of Los Angeles Galaxy celebrates after scoring a goal in the second half of the game against the Los Angeles FC as at StubHub Center on March 31, 2018 in Carson, California. (Photo by Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

Prvi fudbalski derbi Los Anđelesa ostaće upisan u istoriji američkog fudbala kao jedan od najuzbudljivijih i najhaotičnijih, ali i kao prvi meč Zlatana Ibrahimovića u MLS ligi. Sedam golova, spektakularan pogodak Šveđanina i još spektakularniji preokret obeležili su prvi susret LA Galaksija i LAFC-a.

A sve je delovalo vrlo tmurno po domaće navijače. Galaksi je meč počeo bez doskorašnje zvezde Mančester Junajteda, dok su igrači Boba Bredlija na drugoj strani bili razgoropađeni.

MLS SUBOTOM: ŠTA SE TO DEŠAVA U LOS ANĐELESU?

Karlos Vela je već u petom minutu načeo Galaksi, da bi dvadesetak minuta kasnije duplirao prednost. Otišlo se na poluvreme, da bi onda na početku drugog dela igre Danijel Steres postigao autogol. Samom 48 minuta igre i velikih 0:3 za LAFC.

Kraj, gotovo. Galaksi je ponižen, a Ibrahimović nije ni dobio šansu da oseti teren u Karson Sitiju. Sebastijan Letget ipak uspeva da smanji na 1:3 posle punog sata igre, da bi deset minuta kasnije u igru ušao nekadašnji igrač Barselone, Intera, Milana, Juventusa, Ajaksa i PSŽ-a.

Onda je šou mogao da počne. Popularni Ibra ga je bacio pred domaće navijače, baš onako kako će ih potom baciti u delirijum.

Prvo Kris Pontijus postiže gol za 2:3, da bi onda Ibrahimović, samo šest minuta od početka njegove MLS karijere, uradio ono što najbolje radi – postigao evrogol.

MLS SUBOTOM: HOLIVUD DOBIJA NOVU ZVEZDU, STIŽE ZLATAN IBRAHIMOVIĆ

Toliko je bilo u njegovoj karijeri, od „škorpiona“, makazica sa 30 metara, ređanja pet-šest protivničkih igrača u slalom. Ma, znate i sami. Ovaj je bio klasična bomba sa oko 30 metara kojom je uspeo da lobuje protivničkog golmana. Mislio je da je napadač Galaksija isuviše daleko da bi šutirao na gol.

Verovatno bi bio u pravu, samo da je to bio bilo ko drugi. Ipak, bio je to nemilosrdni Zlatan. Rezultat poravnat, 3:3.

CARSON, CA – MARCH 31: Fans celebrates after a goal by Zlatan Ibrahimovic #9 of Los Angeles Galaxy in the second half of the game against the Los Angeles FC as at StubHub Center on March 31, 2018 in Carson, California. (Photo by Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

Haos na stadionu Galaksija se konačno bio doveo u red, ali Zlatan red ne voli. Igrala se nadoknada vremena kada je Ešli Kol bio na levom boku, Ibrahimović se nameštao u šesnaestercu, a bivši igrač Čelsija i Arsenala šalje savršen centaršut na glavu visokog Šveđanina.

Sve je jasno. Ibrahimović ponovo matira protivničkog golmana i trči u zagrljaj svojim saigračima proslavljajući veliku pobedu u prvom derbiju Los Anđelesa. E sada je kraj, LAFC je dotučen, dok domaći navijači u neverici proslavljaju trijumf.

Grad anđela je dobio holivudski spektakl u prvoj epizodi svog novog derbija.

Kao što je stajalo u Ibrahimovićevoj reklami preko cele strane Los Anđeles Tajmsa po njegovom dolasku u SAD – „Los Anđelese, nema na čemu“.