Maksimalni Krajinović za rezultat karijere: Neka se spremi Ćorić!

Krajinović
(Photo by Michael Dodge/Getty Images)

Filip Krajinović je ostvario najbolji rezultat u karijeri na nekom gren slemu! Pobedom protiv Evgenija Donskoja po prvi put je stigao do trećeg kola na turniru iz ‚‚velike četvorke“.

Srpski teniser je u drugom kolu Australijan Opena slavio sa maksimalnih 3:0, po setovima je bilo 6:4, 7:6, 7:6 za dva sata i 50 minuta igre. Krajinović je tako prvi put uspeo da veže dve pobede na najvećoj sceni.

Prvi set je bio vrlo jednostavan za momka iz Sombora. U trećem gemu meča je napravio brejk, da bi potom uspešno čuvao svoj servis. Nije dopustio nijednu brejk loptu rivalu iz Rusije, pa je jedini mogući epilog u prvom setu bio trijumf Krajinovića.

KO OSVAJA AUSTRALIJAN OPEN?

U drugom je situacija lako mogla da bude slična. Pri rezultatu 2:2, Srbin pravi brejk, ali dozvoljava povratak Donskoju na 4:4. Ipak, Filip još jednom oduzima servis protivniku i pri rezultatu 5:4 servira za 2:0 u setovima.

Tada se dešava pad koncentracije, Donskoj se vraća i set odlazi u taj-brejk. Tamo je viđena prava drama, jer je Rus imao 6:5 i set loptu, ali Krajinović osvaja taj odlučujući gem sa 10:8.

I tada je trebalo da stvari postanu daleko lakše. U jednom trenutku i jesu, jer je Krajinović furiozno započeo treći set. Poveo je 4:1 uz prednost jednog brejka, a tada je stigao i do novih prilika na servis Donskoja. Mogao je tada da ode na 5:1 i da servira za meč, ali izgleda da je do komplikacija moralo da dođe.

Donskoj se izvlači, potom vraća brejk i igrači čuvaju svoje servise do novog taj-brejka. Međutim, Krajinović je i ovoga puta bio mirniji i čvršćih živaca. Slavio je sa ubedljivih 7:2 u tom taj-brejku i tako obezbedio plasman u treće kolo.

Tamo ga čeka Borna Ćorić! Hrvatski teniser je rutinski savladao Martina Fučoviča u tri seta, pa ćemo u subotu imati prilike da gledamo srpsko-hrvatski okršaj. Krajinović je sada već zaradio 90 bodova i trebalo bi da posle Australijan Opena skoči sa 93. mesta na negde oko 75. pozicije.

Protiv 11. nosioca će imati priliku za prvi pravi skalp na turniru, a eventualni plasman u četvrto kolo bi doneo ukupno 180 poena i novi skok na ATP listi. Ali korak po korak, sledi Ćorić.