Malena Ueska ‚‚poginula“ u Barsi, ali pokazala drčnost: Opet dva komada u gostima!

Ueska
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Fudbaleri Ueske su odlučili da od nastupanja u Primeri izvuku što je moguće više zabave. Ovoga puta nije bilo baš toliko zabavno, jer ih je Barselona savladala 8:2, ali čini se da mali klub iz Aragona neće izlaziti na megdane podvijenog repa.

Bio je ovo njihov treći meč u istoriji u najjačem španskom takmičenju, a ujedno i treće gostovanje. Ipak, to nije sprečilo debitanta i prvog favorita za povratak u Segundu da na sva tri meča postignu po dva gola.

Debi iz snova i San Mames

Sve je počelo utakmicom protiv Eibara. Bio je to njihov prvi meč na ovako velikoj sceni, a klub iz mesta koje broji oko 50 hiljada stanovnika se nije uplašio. Aleks Galjar ih je već u petom minutu obradovao, da bi posle povisio na 2:0. Eibar je uspeo samo da smanji rezultat ali ne i da izjednači.

Kao da im to nije bilo dovoljno, pa su na sledećem meču ponovo oduševili špansku javnost. Atletik Bilbao je na svom San Mamesu imao 2:0 do 71. minuta, a Ueska je shvatila da nemaju čega da se plaše.

Usledio je gol Horhea Miramona, da bi Ezekijel Avila u nadoknadi vremena utišao kultni stadion i čitavu Baskiju neverovatnim pogotkom iz okreta.

Ludo veče na Nou Kampu!

Ueska je odmah posle meča u Bilbau postala hit prvenstva i tema razgovora ljubitelja fudbala koji do sada nisu bili upoznati sa njima. Ipak, njihov nastavak sjajne forme je morao da se završi jer je na red došla Barselona.

Koliko su Katalonci bili dominantni u ovom susretu govori da je golman Ueske na Nou Kampu imao čak osam odbrana, a da je kući otišao ponižen. U skoro svakoj situaciji, golman sa osam odbrana bi bio heroj svog tima, čovek koji je svojeručno zaustavio protivnika.

Međutim, to je bila samo polovina Barsinih šuteva u okvir gola. Katalonci su postigli ukupno osam komada i tako ponizili novog člana Primere. Kao da su se ozbiljno uvredili kada su gosti iz Aragona smanjili rezultat na 3:2 tokom prvog poluvremena. Uostalom, Ueska je i prva stigla do prednosti…

Bilo kako bilo, oni neće dozvoliti da ih ovakav poraz previše poremeti. Još uvek nijednom nisu igrali pred svojim navijačima, a uzbudljiv fudbal sa mnogo golova mogao bi da im donese i nove navijače i simpatizere.