Mitrović sa dva gola režirao spektakularan preokret Fulama!

LONDON, ENGLAND - JANUARY 29: Aleksandar Mitrovic of Fulham celebrates victory after the Premier League match between Fulham and Brighton & Hove Albion at Craven Cottage on January 29, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Na poluvremenu meča protiv Brajtona na Krejven Kotidžu u 24. kolu Premijer lige, navijači Fulama su se praktično već pomirili sa time da će od naredne sezone ponovo igrati u Čempionšipu. Međutim, na scenu je ponovo stupio Aleksandar Mitrović i Kotadžersima sačuvao nadu da mogu do opstanka.

Posle svega 17 minuta igre u Londonu, na semaforu je stajalo 0:2. Kada je Glen Marej postigao svoj drugi gol na meču, činilo se da je Fulam na sigurnom putu ka povratku u Čempionšip, nepunih godinu dana nakon istorijske pobede nad Aston Vilom na Vembliju.

Međutim, Kalum Čejmbers je samo devedesetak sekundi u drugom poluvremenu postigao spektakularan gol i vratio nadu igračima Fulama da mogu do preokreta i nove šanse u nastavku trke za opstanak.

Tada je usledio šou srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića.

Bivši napadač Partizana i Njukasla fantastično skače u šesnaestercu Brajtona, skoro preskače 27-godišnjeg Šejna Dafija, a potom glavom trese mrežu za izjednačenje u 58. minutu.

Ipak, pravi delirijum na tribinama počeo je u 74. minutu kada Mitar, posle centaršuta Džoa Brajana, ovoga puta u potpunosti nadskače Luisa Danka, ali ponovo glavom „buši“ golmana Rajana za nezaboravan preokret.

Samo pet minuta kasnije Tom Kerni nakon prelepog udarca pogađa prečku, lopta se odbija do Rajana Babela koji je prosleđuje do Vijeta, dok ovome nije bilo teško da preusmeri u nebranjeni deo protivničkog gola i tako „sačuva“ Mitrovićev status junaka ove utakmice.

LONDON, ENGLAND – JANUARY 29: Aleksandar Mitrovic of Fulham celebrates his sides fourth goal during the Premier League match between Fulham and Brighton & Hove Albion at Craven Cottage on January 29, 2019 in London, United Kingdom. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Naravno, ovaj trijumf ništa neće značiti ukoliko Fulam ne nastavi u identičnom ritmu s obzirom da se još uvek nalazi na pet bodova daleko od sigurne zone. Upravo toliko bodova više ima naredni rival Kotadžersa, Kristal Palas, a meč na Selhurst parku na programu je u subotu od 16:00.