Novak Đoković savladao Nemca za pozitivan skor i polufinale!

0
Novak Đoković
(Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Za manje od sat i po vremena, Novak Đoković je završio posao u današnjem meču. Aleksandar Zverev, jedini momak koji u Londonu nije imao negativan skor protiv srpskog tenisera, danas se priključio ostatku turnira.

Lako, ubedljivo, nakon malo težeg prvog i veoma sigurnog drugog seta, Novak Đoković je skoro izborio plasman u polufinale turnira u Londonu. Do kraja grupne faze njemu je ostao još jedan meč, koji neće biti nebitan jer takođe donosi bodove.

KO JE JOŠ KONKURENCIJA NOVAKU?

Aleksandar Zverev ušao je u ovaj meč, ali i u ceo turnir, kao najbolji predstavnik mlade garde. Neko ko bi u budućnosti trebalo da nasledi Rodžera, Rafu ili Novaka, a danas je ipak ispod tog nivoa. Videlo se tokom ovih nešto manje od sat i po vremena da Zverev još nije blizu.

Đoković je do pobede stigao nakon dva odigrana seta i reklo bi se, bez previše umaranja. Njegov naredni protivnik će biti Marin Čilić, dok će Nemac igrati protiv Iznera. Okršaj Iznera i Čilića zakazan je za večeras i počeće u 21:00.

Obojica su dobro počeli današnji meč i nisu prepuštali mnogo šansi protivniku. Nemac je odlično servirao na početku, bio je agresivan i često je izlazio na mrežu. Već od prvih gemova se primetilo da Đoković neće obraćati pažnju na to. Novak je igrao svoju igru, mirno i strpljivo.

Prvi put se Novak susreo sa problemima u devetom gemu prvog seta. Zverev je osvojio prvi poen u tom gemu, a kod drugog mu je mnogo pomogla mreža. Uspeo je da se vrati, a zatim i da osvoji gem nakon fantastično skraćene lopte koji Zverev nije mogao da stigne.

U tim momentima je ličilo da je ovo najbolji meč turnira. Obojica su igrali sigurno na svoj servis a Zverev je popustio tek u finišu seta. Tada je Đoković propustio dve meč lopte a Zverev je rešio da časti. Njegovom duplom greškom završen je prvi set!

ČILIĆ ILI IZNER?

Prva tri gema drugog seta ličila su na prvi. Sve posle toga bilo je u znaku najboljeg tenisera sveta, čoveka koji je ovaj meč rutinski priveo kraju. U četvrtom gemu drugog seta osetio je svoje šansu, počeo agresivnije da napada Zvereva i iskoristio prilike.

Do kraja susreta, Zverev nije uzeo nijedan gem a Novak Đoković je stigao do još jedne pobede i veoma važnih bodova. Sa ovakvim partijama, titula u Londonu ne sme da mu izmakne a to znači i još nekoliko meseci na prvom mestu ATP liste.