Đoković o Zvezdi: Neverovatan podvig, u životu nisam video onakav meč

0
Novak Đoković bio je oduševljen podvigom Crvene zvezde u Kopenhagenu (FOTO: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

Novak Đoković je u Zvezdinoj noći pobedom nad Semom Kverijem počeo odbranu Sinsinatija i, naravno, pratio voljeni klub.

Nole je iskusnog i visokog Amerikanca savladao u dva seta posle nešto lošijeg početka – 7:5, 6:1! Kao da ga je Zvezda inspirisala.

Istorijska penal serija u Kopenhagenu zauvek će se prepričavati, a Đoković je uspeo da je isprati pred svoj meč.

Možda sam zato bio malo nervozniji, jer sam do tri minuta pred izlazak na teren skakao u svlačionici, odnosno u teretani.

Zagrevao sam se i pratio sa trenerom Goranom Ivaniševićem i celom ekipom iz bivše Jugoslavije – rekao je Đoković za Sportklub i dodao:

Neverovatan podvig, stvarno. Sve čestitke celom timu, pogotovo Borjanu koji je odbranio onoliko penala.

Iako je sam odigrao nekoliko antologijskih mečeva, onakav fudbalski sudar ne pamti.

U životu nisam video onakvu utakmicu. Svaka im čast – poručio je Đoković posle svog meča.

PONOSNI MILOJEVIĆ: Ovo je za navijače i Srbiju, volim ove momke!

Novaku je Masters u Sinsinatiju prvi turnir još od Vimbldona. Mučio se na startu, ali je uspešno prebrodio Kverija na putu do 3. kola.

Mogu da budem zadovoljan drugim setom i krajem prvog. Početak je bio poprilično loš, sa tri duple greške. Naravno, malo sam se unervozio.

S druge strane, on je veoma dobro servirao do sredine prvog seta. Onda je odigrao jedan loš gem i dozvolio da se vratim u meč.

Nakon toga sam se osećao samouverenije na terenu, imao sam prilike krajem prvog seta da ga brejknem i u tome sam uspeo – zaključio je Nole.

Najbolji teniser sveta se u 3. kolu Sinsinatija sastaje sa Pablom Karenjom Bustom, koji je u tri seta iznenadio Džona Iznera.

Đoković brani trofej na ovom Mastersu, a nagradni fond turnira je 6.056.280 dolara.

ZVEZDA IDE DALJE! Drama, drama, drama i na kraju heroj Borjan!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SRBIJA OSVAJA Pešić i Edin vas zovu da gledate Svetsko prvenstvo u Meridianu!