Novi kiks Partizana: Ne pomaže ni Enake na krilu, Stojković sprečio poraz na Brdu!

Fudbal Super League Season 2018-2019 Cukaricki v Partizan Beograd, 30.10.2018. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Derbi 14. kola Super lige Srbije između Čukaričkog i Partizana na Banovom brdu završen je bez pobednika. Crno-beli su već na startu meča „obećali“ mnogo bolje izdanje u odnosu na prethodne dve ligaške utakmice, ali onda su poklekli u završnici i upisali peti remi u prethodnih šest prvenstvenih duela.

Moglo je da se završi mnogo gore za ekipu Zorana Mirkovića da nije bilo raspoloženog Vladimira Stojkovića koji je sa dve odlične intervencije u poslednja dva minuta regularnog dela okršaja sprečio preokret Čukaričkog, ujedno i drugi poraz Partizana u novoj sezoni.

Izuzev prilično kvalitetne partije Gabrijela Enakea, kojeg je Mirković prekomandovao na poziciju desnog krila, ništa bitno se nije promenilo u igri Parnog valjka. Partizan je imao nekoliko odličnih šansi, uključujući po jednu prečku u prvom i drugom poluvremenu, ali to im nije pomoglo da izbegnu novi kiks.

Partizan dobio najveće pojačanje: Trinkijeri postao crno-beli!

Klub iz Humske je idealno ušao u meč s obzirom da je pomenuti Enake već u 4. minutu, na svom prvom nastupu još od okršaja sa Bešiktašem u kvalifikacijama za Ligu Evrope, odlično iskoristio pas Rikarda Gomeša na desnu stranu šesnaesterca i preciznim šutem po zemlji savladao golmana Stevanovića.

Nastavio je Partizan u visokom ritmu na protivničkoj strani pošto je samo desetak minuta kasnije Marko Janković, nakon faula Marka Docića, iz slobodnjaka zatresao okvir gola, dok je Enake ubrzo potom šutirao malo pored gola i propustio sjajnu šansu da postigne svoj drugi gol na meču.

Nakon uvodnih dvadesetak minuta u prvom delu susreta više nije bilo mnogo uzbuđenja. Partizan je „stao“ na loptu, dok Čukarički skoro uopšte nije pretio Stojkoviću, ali to se promenilo na startu drugog poluvremena kada je tim Sime Krunića preuzeo inicijativu i krenuo po izjednačenje.

TOP 5, Kup mečevi: Totenhemu londonski derbi, Čelsi siguran protiv Derbija

Međutim, prvu ozbiljnu šansu u drugih 45 minuta imao je Partizan kada je Enake povukao loptu po desnoj strani i uputio odličan centaršut za Gomeša, ali sada fudbaler sa Zelenorskih ostrva pogađa prečku.

Čuka je ponovo krenula u ofanzivu, što joj se isplatilo u 82. minutu. Miladin Stevanović je centrirao i u petercu pronašao Ognjena Mudrinskog koji trese mrežu Partizana i postavlja konačnih 1:1, iako je domaćin u poslednjih desetak minuta mogao do pobede.

Fudbal Super League Season 2018-2019
Cukaricki v Partizan
Beograd, 30.10.2018.

Crno-beli su bili veoma dekoncentrisani u odbrani, pa im je u 88. minutu promakao rezervista Milutin Vidosavljević koji „kupi“ odbitak i snažno šutira sa desetak metara, ali Stojković je odlično reagovao i po ko zna koji put sačuvao gol Partizana. To je učinio i nekoliko sekundi kasnije kada je Miroslav Bogosavac šutirao s leve strane kaznenog prostora.

Partizan ostaje na trećem mestu na tabeli, ali sada ima 27 bodova, pa će u slučaju pobede Crvene zvezde nad Bačkom biti čak 13 bodova u zaostatku u odnosu na aktuelnog srpskog šampiona.