Oblak začarao Vandu: Atletikovih 0 od 85 i tromesečje bez primljenog gola

0
Oblak
(Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

Atletiko Madrid je ranije pratila reputacija pobeđivanja ,,minimalcima“, pa je 1:0 u korist tima Čola Simeonea bio poprilično čest slučaj. Danas to u tolikoj meri nije slučaj, jer ofanzivci kakvi su Antoan Grizman i Dijego Kosta će vam donositi i više od tog jednog pogotka.

Ipak, onaj drugi deo ,,jednačine“ je ostao nepromenjen – Atletiko Madrid i dalje prima mali broj golova. Toliko mali da se navijači Jorgandžija i ne sećaju kada su poslednji put videli da se mreža Jana Oblaka trese.

Razlog za to je vrlo jednostavan – Atletiko Madrid na domaćem terenu gol nije primio na poslednjih 10 utakmica u svim takmičenjima! Poslednji put kada je neko savladao slovenačkog golmana na Vandi Metropolitano bio je 20. januar, a od tada su prošla tri meseca!

MLS SUBOTOM: FERNANDO TORES IZ ATLETIKA PRAVO U ČIKAGO?

Niz nesavladivosti Oblaka na njegovom terenu traje već 918 minuta, otkako je napadač Đirone Portu postigao gol u 72. minutu meča. Čak 15 sati i 18 minuta fudbala kasnije, Oblakova mreža je i dalje začarana.

Kako je onda Atletiko u tome uspeo? Mešavinom odlično uigrane defanzivne linije u kojoj odlično nastupa Stefan Savić i prvoklasnim golmanom koji je već godinama među najboljima u Evropi, Jorgandžije su postavile čvrste temelje za dobre rezultate.

MADRID, SPAIN – MAY 01: Goalkeeper Jan Oblak of Atletico de Madrid excersises during a training session ahead of the UEFA Champions League Semifinal First leg match between Real Madrid CF and Club atletico de Madrid at Estadio Santiago Bernabeu on May 1, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Ostvarili su 10 pobeda u svih 10 pomenutih mečeva, a rivali su im bili Las Palmas, Valensija, Atletik Bilbao, Kopenhagen, Leganes, Lokomotiva Moskva, Selta, Deportivo, Sporting Lisabon i Levante.

U ova tri meseca, Atletiko se susreo sa 85 udaraca ka svom golu, na svakom susretu po tačno osam i po. Ipak, samo 18 od tih 85 išlo je u okvir gola (otprilike svaki peti udarac) i u svakoj od situacija Oblak je bio siguran.

Njegove bravure su ove sezone posebno primećene, ali uprkos tome on i dalje ostaje jedan od potcenjenijih golmana Evrope. U sezoni 2015/16, Oblak je izjednačio rekord Primere, primivši samo 18 golova na 38 susreta.

ATLETIKO USKORO GOSTUJE U LONDONU, A ZA SADA JE ARSENAL BLAGI FAVORIT!

Sada je posle 32 meča primio 15, pa je i dalje u trci za poboljšanje rekorda čime bi postao njegov jedini vlasnik. Izazov je veliki, ali za ovaj tim Atletiko Madrida defanzivni izazovi su posebna poslastica.

Do kraja sezone su im ostala još četiri susreta na Vandi Metropolitano, a čuvanje mreže u tim mečevima moglo bi da bude presudno na Atletikovom putu ka drugom mestu u Primeri i osvajanju Lige Evrope…