POSLE SRBIJE – SRBIJA! Naše gracije odbranile titulu nakon drame!

Ćebićeva smatra da zajedništvo među devojkama ima dosta uticaja na vrhunske rezultate (FOTO: Peđa Milosavljević/ Starsport)

Srpske odbojkašice odbranile su titulu šampiona Evrope! Naše gracije su u dramatičnom finalu savladale domaćina Tursku sa 3:2!

U dvorani u Ankari, pred više od 13 hiljada fanatičnih navijača i atmosferi za pamćenje bilo je 21:25, 25:21, 25:21, 22:25 i 15:13 za Srbiju!

Tijana Bošković i Brankica Mihajlović predvodile su nove/stare evropske šampionke, kapiten Maja Ognjenović blokirala je i „kuvala“ kad je trebalo, ma sve devojke su odradile svoj deo posla u kovanju zlata!

Boškovićeva je utakmicu završila sa 23 poena, Mihajlovićeva je imala poen poen manje, Mina Popović 11… Ali zaslužne su sve!

Merjem Boz bila je najefikasnija u redovima Turske sa 16 poena.

Naše dame veoma su dobro otvorile susret i stekle tri poena prednosti, da bi domaća reprezentacija serijom došla do izjednačenja. Srbija je ponovo povela, 13:11, ali Turska je novom serijom imala 18:14.

Pod vođstvom Ajdemir Naz napravile su dobru „podlogu“ za osvajanje prvog seta, što su i uradile.

Srbija je odlično otvorila drugi set, kad se razigrala Bjanka Buša, da bi Tijana Bošković as udarcem donela prednost od 5:1. Prednost je veoma brzo otišla na +5, Boškovićeva je „rešetala“, te novim asom donela +7.

Fantastična publika u Ankari bila je utišana u tim trenucima, jer im je bilo jasno da će naše gracije izjednačiti – što se i dogodilo.

Tijana Bošković je ponovo dokazala da je možda i najbolja igračica sveta (FOTO: Starsport)

Na početku trećeg seta, srpske odbojkašice su stekle osetniju prednost, da bi Turkinje stigle na 15:15. Ovaj put više od toga nisu mogle, jer se razigrala Brankica i donela prednost u velikom finalu.

Samo korak delio je Srbiju od odbrane evropske titule!

Povela je naša reprezentacija ponovo na početku seta i održavala vođstvo, a zatim je usledila velika drama, kad su se sredinom perioda vratile u igru.

Veliki pritisak s klupe domaće reprezentacije na sudije, s tribina, s terena… Urodilo je sve to plodom, iako je Buša odličnim servisom donela Srbiji vođstvo od 21:19.

Pre toga je Bojana Milenković smečevala i sjajno blokirala, ali Turkinje su potom zaigrale kao u transu i uspele da izjednače na krilima publike.

Upravo podrška preko 13 hiljada duša u Ankari, ponela je domaće do vođstva od 5:2 i 7:4, ali uspele su naše šampionke da se vrate!

I to zahvaljujući Bjanki Buši! Prvo 9:9, pa 10:9 i 11:9, kakav preokret!

Međutim, Turkinje su ponovo izjednačile, pa povele 12:11, nisu se predavale…

Ali serija od dva poena naših gracija za 14:12 i sva energija nacije bila je usmerena ka hali u Turskoj!

Poslednji trzaj domaćih, pa 15:13 za naše… Kraj! Ne! Video provera! Bespotrebno… Gotovo je!

Srbija je šampion Evrope, radujmo se i budimo ponosni – imamo na koga!

Bronzanu medalju osvojile su Italijanke, koje su savladale Poljsku sa maksimalnih 3:0 u setovima.