SRPSKE GRACIJE U FINALU EP Pala Italija, korak do odbrane titule!

Korak do titule (FOTO: Odbojkaški savez Srbije)

Odbojkašice Srbije na korak su od odbrane šampionske titule, pošto su se pobedom nad Italijom od 3:1 plasirale u finale Evropskog prvenstva.

Po setovima je bilo 25:22, 25:21, 21:25 i 25:21 za naše gracije, koje su tako opravdale ulogu favorita na putu do nove medalje.

Prvi set je bio veoma zanimljiv, pošto italijanske odbojkašice su imale +4, vodile su i pred kraj seta sa 20:19.

Usledila je serija našeg tima od tri poena, nakon čega je prelomljen set i Srbija je došla do vođstva u Ankari.

Drugi set imao je sličan scenario, ponovo su gubile srpske odbojkašice, ovaj put sa 18:17.

Pogađate – desila se nova serija, kojom su povele naše devojke sa 23:20 i sve je bilo tada rešeno, lagano su potom došle do 2:0.

Ipak, Italijanke se nisu predavale, pa su iskoristile opuštanje naših igračica o rešile treći set u svoju korist, za malo uzbuđenja u polufinalu.

U poslednjem setu, odbojkašice Srbije su od samog početka bile bolje, prednost je rasla do 20:14 i činilo se da je sve rešeno.

Međutim, rivalke su serijom 4:0 smanjile na 20:18, te unele još malo drame u utakmicu u Turskoj.

Tajm-aut selektora Zorana Terzića probudio je njegove igračice, koje su uspele da se plasiraju u finale, gde će braniti zlato.

U drugom polufinalu od 18.30 sastaće se domaćin Turska i Poljska, a pobednik tog susreta na megdan će našim gracijama.

Ko god bio rival u nedelju neće biti lako, ali znamo da su naše devojke rođene šampionke – ne brinemo!