ORIGI ZAPALIO „ENFILD“ Liverpul i Arsenal za čistu desetku!

Spektakl su priredili Liverpul i Arsenal! (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Liverpul je slavio protiv Arsenala posle jedanaesteraca u najluđem meču ove sezone! Posle 90 minuta bilo je čak 5:5.

Vaterpolo rezultat u Liverpulu završio se ipak pobedom domaćih!

Jednostavno, šta god da se desi, kakav god sastav da Jirgen Klop pošalje na teren, na „Enfildu“ se ne gubi.

Treneri su rasteretili svoje prve zvezde i u tim stavili mlade igrače i rekovalescente, koji su baš zabavili svakoga ko je pogledao ovaj meč!

TOTENHEM PAMTI BUNJU Sećanje na Zvezdinu legendu u Londonu

Domaći su poveli autogolom Mustafija, ali je Arsenal brzo okrenuo. Naizgled gol iz ofsajda Toreire, pa dva gola Martinelija za brzih 1:3.

Ipak, nije se predavala mlada ekipa „crvenih“. Harvi Eliot je iznudio penal, a Milner bio precizan – poluvreme 2:3.

U drugih 45 minuta, još toliko golova.

Na 4:2 povisio je Mejtland-Najls u 54. minutu, a onda „blickrig“ šampiona Evrope.

Okslejd-Čemberlejn se konačno vratio u pravu formu, i ne može da prestane da pogađa. A svaki novi gol je lepši od prethodnog.

Ubrzo je i Origi sjajnim udarcem poravnao na neverovatnih 4:4.

Onda je na red došlo da se predstavi i momak iz Arsenalove škole fudbala – Džo Vilok:

I taman kada se činilo da će nestvarna serija Liverpula na domaćem terenu biti gotova, ponovo večiti džoker Divok Origi.

Belgijanac je majstorskim udarcem iz voleja duboko u nadoknadi izjednačio, i doneo treći čin ove drame – jedanaesterce.

U „penal lutriji“, koja je sve sem lutrije, bolje se snašao treći golman Liverpula – Keleher. Zaustavio je udarac Sebaljosa, a svi igrači su bili precizni, pa je slavlje moglo da počne.

U četvrtfinale su se plasirali još i Aston Vila, pobedom nad Vulverhemptonom 2:1, i Mančester junajted, koji je slavio protiv Čelsija istim rezultatom.

OBAVEZNO POGLEDAJTE SPORT FOKUS Andrej Pavlović: „Football Manager“ Mi Je Promenio život, Hvala FK Bežanija i Luki Joviću