Ovo se dugo čekalo! Rendžers razbio Seltik, Džerard napada Rodžersovu titulu!

Rendžers Seltik
(Photo by Mark Runnacles/Getty Images)

Novogodišnji Old Firm je došao kao pravi poklon publici na Ajbroksu. Rendžers je pred svojim navijačima savladao Seltik 1:0 i time učinio škotski Premijeršip daleko zanimljivijim na samom ulasku u 2019. godinu!

Ekipa Stivena Džerarda je slavila protiv najljućeg rivala minimalnim rezultatom, ali su stvari lako mogle da budu daleko drugačije. Rendžers je praktično ‚‚odučio“ zeleno-bele, razbivši ih od prvog do poslednjeg minuta i time zasluženi došli do velikog rezultata.

Jedini strelac na meču bio je Rajan Džek, na asistenciju Rajana Kenta. Bilo je to posle tačno pola časa igre, a i pre i posle tog pogotka su Policajci bili daleko bolji tim. Sevali su napadi sa svih strana, drmala se ozbiljno odbrana tima Brendana Rodžersa. Drugi gol nije usledio, ali na kraju za to nije ni bilo potrebe.

KLADI SE NA ŠKOTSKI PREMIJERŠIP

Seltik je za 90 minuta uputio samo dva udarca ka golu domaćih, od kojih je samo jedan išao u okvir gola Alana Mekgregora. Rendžers je kontrolisao meč, a čak je i golman Seltika Kreg Gordon morao da napravi čak sedam odbrana na ovom susretu.

Čak ni u poslednjim minutima meča gosti sa Hempdena nisu uspevali da ostvare inicijativu i na kraju je učitelj morao da pruži ruku učeniku. Nekadašnji trener Liverpula je morao da prihvati poraz protiv legendarnog igrača tog kluba, a Stiven Džerard će sada moći da na prelasku u 2019. godinu poželi najveću želju – povratak Rendžersa na tron škotskog fudbala.

(Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

To je u ovom trenutku daleko lakše ostvariti, jer je prednost od tri boda sada istopljena. Rendžers i Seltik imaju po 42 boda, s tim što aktuelni šampion ima utakmicu manje. No, Seltik je svoju katastrofalnu formu u gostima nastavio, jer su posle 10 mečeva van svog terena uspeli da upišu samo četiri pobede.

Rendžers će to morati da iskoristi ukoliko žele da posle osam godina konačno osvoje titulu prvaka Škotske. Jednu veliku stvar su konačno uspeli da prebrinu, a to je pobeda u Old Firmu u domaćem prvenstvu.

Rendžeri u tome nisu uspeli punih šest godina i devet meseci, kada su u martu 2012. slavili 3:2. Ovaj trijumf bi na psihološkom planu mogao da igra veliku ulogu, a neutralni navijači bi konačno mogli da uživaju u neizvesnoj završnici sezone u škotskom Premijeršipu.