PARTIZAN GLEDA KA ŠKOTSKOJ Kilmanrok jedva slavio u Velsu za korak ka Humskoj

0
Eamon Brofi (levo), strelac prvog gola za Kilmanrok, u duelu sa Seltikovim Skotom Sinklerom (FOTO: Ian MacNicol/Getty Images)

Fudbaleri Partizana spremaju se za novu sezonu, a prvi rival verovatno će im biti škotski Kilmanrok, u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crno-beli na premijeri čekaju boljeg iz duela između Konahsa i Kilmanroka.

Škotski klub važi za favorita, ali se prilično namučio na gostovanju u Velsu i pored pobede od 2:1.

Zato je navijače Partizana baš ovaj meč najviše zanimao od svih u prvom kolu borbe za grupnu fazu LE. I deluje da nema razloga za strah u Humskoj.

Čak su Velšani i poveli, ali je Kilmanrok preokretom došao do vrednog trijumfa pred revanš na svom terenu.

Autogol Tejlora doneo je prednost Konahsu u 75. minutu, da bi Škoti u samom finišu postigli dva gola za pobedu.

Sedam minuta kasnije Brofi je iz penala poravnao rezultat, da bi konačnih 2:1 za Kilmanrok postavio Findlej u sudijskoj nadoknadi.

Revanš između Kilmanroka i Konahsa je narednog četvrtka.

Pobednik ovog dvomeča dočekaće Partizan 25. jula, dok će crno-beli prvu utakmicu u novoj sezoni pred svojim navijačima odigrati prvog dana avgusta.