Partizan i crne serije: Valensija ukrotila nalet i zakucala crno-bele na poslednje mesto

FOTO_MIROSLAV TODOROVIC

Imali su dobre periode meča, ali ne i dovoljno smirenosti i kvaliteta da padne Valensija. Partizan nije uspeo da pred svojim navijačima ostvari važnu pobedu u Evrokupu, pošto ih je španski tim savladao 69:61.

Nije bilo previše pozitivnih stvari u igri Partizana, a Andrea Trinkijeri će moći da bude zadovoljan jedino kako su njegovi igrači odigrali drugu četvrtinu. U tri preostale je bilo i uspona, ali i još više padova, pa šesti poraz u osmom meču u Evrokupu ove sezone na kraju i nije bio iznenađenje.

Prva četvrtina je videla dobar početak meča gostiju iz Španije, ali kako je vreme odmicalo, tako su i crno-beli postajali sve koncentrisaniji. Dosta puta im se do sada dešavalo da u poslednjim minutima četvrtina prokockaju svoju prednost, ali ovoga puta je Partizan uspeo da priđe Valensiji na ‚‚minus četiri“ posle uvodnih 10 minuta.

SPREMITE SE ZA KOŠARKAŠKI VEČITI DERBI!

Imala je Valensija i 17:8 u jednom trenutku, ali su crno-beli smirili igru i uz pet vezanih poena Đorđa Gagića smanjili zaostatak.

Druga četvrtina bila je daleko bolja po domaći sastav, pre svega zbog čvršće igre u odbrani. Valensija je postigla samo 12 poena, uz samo pet pogodaka iz igre. Nijednom nisu dozvolili Špancima lake poene, a u napadu je sve nastavilo da funkcioniše kako treba.

Rade Zagorac je postizao poene iz tranzicije, a Vanja Marinković je pogodio dve vrlo važne trojke. Na poluvreme se zato otišlo sa dva poena prednosti, što je dvoranu ‚‚Aleksandar Nikolić“ podiglo na noge.

I koliko je druga četvrtina bila dobra, toliko je treća bila podjednako loša. Završena je identičnim rezultatom – 18:12 – ali ovoga puta u korist Valensije. Pogodili su gosti čak četiri trojke u toj deonici, od toga su tri stigle preko Van Rosoma i crno-beli nisu uspevali da isprate taj ritam.

KLAĐENJE NA EVROKUP JE OBAVEZNO ZA SVE LJUBITELJE KOŠARKE!

Međutim, slabija treća četvrtina se uvek lakše zaboravi kada se naredna počne dobro. Upravo to je uradio Partizan, napravivši seriju 9:0, najviše zahvaljujući sedam poena Vanje Marinkovića. Kao da je to samo dodatno razbesnelo Valensiju, koji na seriju Partizana uzvraćaju još jače – ‚‚vezuju“ 12 uzastopnih poena i time prelamaju meč u svoju korist.

U poslednji minut se ušlo sa šest poena zaostatka i u takvom odnosu snaga, crno-beli nisu mogli do velikog preokreta.

Najefikasniji za Partizan bio je Vanja Marinković sa 15 poena, Džok Lendejl je ubacio 13 i dodao tome pet skokova, dok se Markus Pejdž istakao sa čak sedam asistencija.

U ekipi Valensije, najviše se istakao Sam Van Rosom sa 20 poena, pet skokova i pet asistencija. Bojan Dubljević je zabeležio dabl-dabl učinak sa 12 poena i 12 skokova, dok je još Vil Tomas bio dvocifren, sa 11 ubačenih poena.