Partizan od uspavanosti do rutinske pobede: Serija 25-0, nepogrešivi Lendejl i lider Zagorac!

0
Partizan
FOTO_MIROSLAV TODOROVIC

Partizan pod Andreom Trinkijerijem nastavlja da niže pobede. Crno-beli su u još jednom meču pred svojim navijačima uspeli da slave, a ovoga puta žrtva je bila Cibona – 86:67.

Bio je to meč kontrasnih poluvremena. U prvom smo videli gotovo neverovatan broj serija timova u kojima su postizale koševe, a upravo su te serije obeležile prvih 10 minuta.

Pogled na rezultat prve četvrtine govori o izjednačenoj igri dva tima, pošto je okončana nerešenim rezultatom. Ipak, stvari se nisu baš tako odvijale. Cibona je odlično otvorila meč i vrlo brzo stigla do prednosti od 12:0. Bili su crno-beli uspavani i publika je u hali ‚‚Aleksandar Nikolić“ strepela od ozbiljnog debakla.

Partizan

Bilo je čak 23:8 u jednom trenutku za Cibose, ali je taj hladan tuš probudio igrače Trinkijerija. U preostala nepuna tri minuta usledila je nestvarna serija 15:0 za domaći sastav, uključujući i tri vezane trojke – dve Pejdža i jednu Nikolića, te je rezultat posle 10 minuta bio 23:23.

Međutim, toj seriji od 15 poena tu nije došao kraj, već se nastavila i u drugoj četvrtini. Crno-beli otvaraju drugih deset minuta sa 10:0, pa je u tih 10-11 minuta igre Partizan imao seriju od 25:0!

KO OSVAJA EVROKUP?

Nikolić je nastavio sa bitnim poenima za dva i tri, da bi tek Gilbert svojom trojkom okončao agoniju hrvatskog tima. Imao je Partizan i prednost od 40:30, ali je usledila nova serija gostiju, primakli su se na dva poena razlike, da bi se na poluvreme otišlo sa 45:40 za crno-bele.

Treća četvrtina se na kraju ispostavila kao ključna. Trinkijerijevi momci su odlično odigrali u toj deonici, pogodili četiri trojke i imali 67 odsto ubačenih šuteva iz igre, dok se Cibona mučila u gotovo svakom aspektu igre.

Partizan

Crno-beli početkom četvrte četvrtine stižu i do 16 poena prednosti i time je zagrebački tim shvatio da u ovom meču više nema šta da traži. Pionir je bio razgaljen, Rade Zagorac je predvodio, dok je Džok Lendejl bio nepogrešiv u svojoj napadačkoj igri, pogodivši sve svoje šuteve.

Igralo se nešto tvrđe u četvrtoj četvrtini, ali nije to Partizanu nimalo smetalo. Već su imali veliku prednost, da bi na dva minuta do kraja ona iznosila 21 poen.

KLADI SE NA ABA LIGU, SRPSKI TIMOVI DOMINIRAJU

Najefikasniji za Partizan bio je Rade Zagorac sa 15 poena, Lendejl je imao 14 poena i sedam skokova, dok je Aleksej Nikolić ubacio 13 poena i ostvario nestvarnih šest ukradenih lopti.

U ekipi Cibone je malo šta funkcionisalo, naročito u drugom poluvremenu, a najviše poena ubacio je Filip Bundović, sa 14. Marko Ljubičić je dodao 10, uz tri skoka i četiri ukradene lopte.