Partizan vodio pa čupao pobedu: Trinkijeri se trijumfalno predstavio Pioniru!

0

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Trenta u šestom kolu Evrokupa, slavivši rezultatom 76:71 na debiju Andree Trinkijerija pred domaćim navijačima.

Bio je to fizički vrlo tvrd meč, što se pre samog susreta i očekivalo. Partizan je prikazivao bolju igru pod košem, naročito osvajanjem lopte skokovima, ali su timski bolje sarađivali u napadu ostvarivši blizu dvostruko više asistencija od rivala iz Italije.

Crno-beli su izvanredno otvorili meč. Od samog starta su u serijama povećavali svoju prednost. Počelo se sa uvodnih 6:0, a odlična igra u odbrani i tri trojke značile su da je posle 10 minuta igre na semaforu stajalo 22:7 za domaći tim.

Ipak, odličan start i velika podrška navijača kao da su uljuljkali mladi tim crno-belih. Usledilo je opuštanje, a Trento drugu četvrtinu otvara serijom 8:0. Nikola Jovanović je povukao goste sa čak 11 poena u toj deonici i pad u igri Partizana se odmah preslikao i na rezultat.

Posle uvodnih +15, na poluvreme se otišlo sa samo četiri poena prednosti, pa je ekipa Andree Trinkijerija u nastavku morala skoro ispočetka da juri vrednu pobedu. Međutim, crno-beli su se ponovo konsolidovali u napadačkoj igri. Šut za tri poena je ponovo bio od velike pomoći. Treća deonica je bila okončana rezultatom 20:17, pa se pred poslednjih 10 minuta otišlo sa sedam poena prednosti.

KLADI SE NA EVROKUP

Imao je Partizan do tada dobru realizaciju šuteva sa distance, a nije na odmet bilo i to što je Trento u prvih pola sata pogodio samo jednu od 14 šuteva za tri poena. Četvrta četvrtina je otvorena alej-up kombinacijom Lendejl-Si, koja je razgalila navijače, a serija 8:0 na početku te deonice je podiglo decibele u dvorani na potpuno novi nivo.

Imao je ponovo Partizan 15 poena prednosti u tim momentima, ali nije bilo predugog daha. Gosti uzvraćaju sa tri vezane trojke i u novoj seriji se vraćaju na egal završnicu. Igrala se i penal završnica, ali crno-beli su uspeli da sačuvaju prednost i slave.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Džok Lendejl sa 18 poena, a upisao je i pet skokova i tri asistencije. Dvocifreni su bili još Markus Pejdž (16 poena, šest asistencija) i Rade Zagorac (12 poena i četiri skoka).

DANILO ANĐUŠIĆ O CRNO-BELIMA I TRINKIJERIJU

U ekipi Trenta, predvodnik je bio Nikola Jovanović sa 20 poena, šest skokova i jednom blokadom. Devin Marbl je dodao deset poena, dok je Beto Gomes doprineo sa devet poena i pet skokova.

Ovom pobedom, Partizan je ostao u trci za četvrto mesto koje vodi u narednu fazu Evrokupa i trenutno imaju skor od dve pobede i četiri poraza.