Pavkov Zvezdin spasilac, sudije oštetile šampiona, Partizan ostaje na -15 (VIDEO)

0

Najčešći rezultat u istoriji Večitih derbija još jednom se ponovio. Ovaj 159. po redu završen je 1:1, u meču u kojem smo videli gomilu spornih situacija, jedan lep gol i nekoliko odličnih prilika.

Kao i obično, igrači su i ovoga puta bili vrele krvi, pa je bilo i povremenih koškanja, naročito u finišu meča, ali su na kraju autogol Filipa Stojkovića (pre nego gol Nemanje Nikolića) i pogodak Milana Pavkova bili dovoljni samo za podelu bodova.

Partizan je želeo da u ovom susretu makar malo nadoknadi veliki zaostatak za liderom prvenstva i u meč su ušli daleko bolje. Utisak je bio da je prvo poluvreme pripalo Partizanu, i ne samo zato jer su imali rezultatsku prednost kada se otišlo na odmor, već je i Zvezda delovala u nedostatku energije i prave ideje.

Drugo poluvreme je donelo promenu, tada je ekipa Vladana Milojevića delovala daleko bolje, stvarala prilike, a samo je Dušan Jovančić dva puta bio u izglednim šansama za gol. Posle svih kontroverznih situacija i uzbuđenja, ni drugi Večiti derbi u sezoni nije doneo pobednika.

Pretplata Pavkova na važne golove

Nije ovo bio meč pun ritma, niti je Milan Pavkov bio često primećen. Zvezda je do izjednačujućeg pogotka imala svojih prilika, ali uglavnom posle prekida ili individualnih poteza igrača, ali retko kada iz ploda kvalitetne timske igre.

Nije se po tome mnogo razlikovao ni gol iz 74. minuta, ali se situacija razlikovala po tome što je u njoj bio Milan Pavkov. Ukoliko se to i može nazvati šansom, jer je lopta bila iskosa sa desne strane, izvan šesnaesterca, kada je Pavkov odlučio da raspali po njoj, a ona hirurški precizno odlazi do dalje stative gola Stojkoviće i od nje se odbija u mrežu za 1:1.

Ponovo je Pavkov bio taj koji je razgalio domaću publiku, koji je pokrenuo svoj tim. Ove sezone teško da će išta moći da nadmaši njegov učinak u onom meču Lige šampiona protiv Liverpula, ali prelep pogodak u Večitom derbiju može makar da priđe blizu tome.

Kao da se napadač Zvezde pretplatio na ove važne pogotke u nekim od najvećih mečeva sezone, a i dalje se navijači crveno-belih sećaju njegove važnosti u revanš meču plej-ofa Lige šampiona u Salcburgu.

Zvezdi poništen čist gol

Kontroverznu situaciju imali smo već sredinom prvog poluvremena, kada je Crvenoj zvezdi poništen gol. Iako je na oko delovalo da nije bilo mnogo prostora za polemiku, niti su se domaći igrači mnogo bunili, samo letimičan pogled na ponovljeni snimak bio je dovoljan da se dođe do zaključka da su crveno-beli bili oštećeni.

Posle gužve u šesnaestercu Partizana, kada su domaći imali prekid, lopta je bila izbačena iz šesnaesterca, da bi ju je tamo, pravo u noge Benu vratio Jovančić. Ben je brzo reagovao i odmah šutirao i savladao golmana Stojkovića, da bi pomoćni arbitar Mihajlović ‚‚mahao“ nedozvoljenu poziciju.

Ipak, situacija je bila takva da je Nemanja R. Miletić kasno izašao da napravi ofsajd zamku u kojoj jesu ostali Savić i Boaći, ali ne i Ben. On je bio taj koji je oko pola metra bio dalje od gola Partizana u odnosu na Miletića, dok ni kapiten Savić ni napadač Boaći nisu uticali na igru u ovoj situaciji. Ostalo je 0:0 u tim trenucima, da bi u 37. minutu Partizan stigao do vođstva.

Poklon za crno-bele

A ako je nakon gledanja ponovljenog snimka sve bilo jasno u ovoj prvoj situaciji, gledanje ponovljenog snimka kod pogotka Partizana neće vam dati gotovo nijedan odgovor. Nije poznato ko je bio strelac – iako je Superliga, barem do sada, pogodak pripisala Nemanji Nikoliću – ni ko je bio asistent, a samim tim ni da li je bilo ofsajda i da li se zapravo radi o autogolu.

O čemu se zapravo radi? Velika gužva se stvorila oko lopte ispred šesnaesterca Zvezde, a pored nju su bili nekolicina igrača domaćeg tima i Nebojša Kosović iz tima crno-belih. Lopta se iz te gužve odjednom odbija u šesnaesterac Zvezde, Borjan istrčava sa gol linije da izbije loptu, pored koje su Filip Stojković i Nikolić, a ona se od jednog od njih dvojice odbija u gol.

Nijedan ugao ponovljenih snimaka nije dao jasnu sliku da li je to bio Stojković ili ipak Nikolić, koji je u trenutku slučajnog dodavanja bio najbliži golu Borjana. Neke fotografije pokazuju da se radi o autogolu Stojkovića, međutim, ostaje nejasno da li je taj pas pred gol Nikolića stigao od Kosovića ili od nekog od igrača Zvezde. U slučaju da se radi o prvoj opciji, onda je Nikolić bio u ofsajdu, mada je to vrlo teško utvrditi sa sigurnošću.