Pet stvari koje su obeležile meč Kolumbija-Japan!

1
(Photo by Elsa/Getty Images)

Desilo se još jedno iznenađenje na Svetskom prvenstvu. Nova pobeda selekcije iz Azije, druga na ovom turniru, potpuno je šokirala Kolumbijce. Japan je slavio 2:1 a veliku pomoć je imao u Karlosu Sančezu koji je teren napustio već nakon nekoliko minuta.

Japan je do prednosti stigao već u šestom minutu pogotkom Šinđija Kagave. Izjednačio je Kintero u 39. minutu igre i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Dekoncentrisana odbrana Kolumbije je dopustila da poklekne i u 73. minutu kada je mrežu zatresao Osako.

KLADI SE NA SENEGAL I POLJSKU!

Japanci su trenutno lideri sa tri osvojena boda. Iznenadio nas je kiks Kolumbije a i oni bi mogli da ostanu iznenađeni. Danas se igra još jedan meč grupe H u kom će snage odmeriti Poljska i Senegal. Kako stvari stoje, biće ovo najzanimljivija grupa.

5. Prvi crveni karton

Čekali smo dugo i tek na pretposlednjem meču prvog kola videli isključenje. Bilo je nekoliko nacija (ko je rekao Peru?) od kojih smo očekivali opasniju igru. Na crveni karton smo čekali dugo i njega je zaradio Karlos Sančes.

Nekadašnji vezista Aston Vile i Fiorentine bio je tragičar ovog susreta. Već u trećem minutu je spasao čist gol Japanaca. Ispruženom rukom je zaustavio loptu ali je zaslužio i odlazak na tuširanje ranije nego što je trebalo. Ostavio je ekipu na celu praktično ceo meč.

4. Još jedan penal

Neuspešan je svaki dan u kom ne vidimo neki kazneni udarac. Do sada smo videli ukupno devet penala a samo su Kueva i Mesi bili neprecizni. Šinđi Kagava je rutinski savladao Ospinu, loptu poslao po sredini gola i doneo prednost svom timu.

DA LI ĆE RUSI OBEZBEDITI DRUGI KRUG?

Podsećanja radi, u Brazilu je za ceo turnir bilo samo 13 penala. Očigledno je da je povećan broj kaznenih udaraca zasluga VAR tehnologije koja tokom Mundijala u Rusiji ima odličnu pripremu. Utakmice traju malo duže ali smo zato u svaku sudijsku odluku mnogo sigurniji.

3. Gol ispod živog zida

Majstorija Ronaldinja, koju nismo očekivali na Mundijalu. Jedan od najlepših golova na prvenstvu baš zato što je neobičan. Doneo je izjednačenje Kolumbijcima, koji su tada već više od pola sata igrali sa igračem manje.

Ovo remek delo pripisujemo Huanu Kinteru, velikom majstoru koji nije napravio karijeru kakva se očekivala. Kratko je bio u Peskari pre odlaska u Porto ali je poslednjih godina više na pozajmicama. Možda je baš ovo znak da će se probuditi!

2. Neočekivani bodovi za Japan

Na prethodnom Svetskom prvenstu reprezentacije iz Azije nisu imale nijednu pobedu. Ovo im je već druga na ovom turniru i sve nas je iznenadio njihov trijumf. Iako su im mnogi prognozirali poslednje mesto u ovoj grupi, Japan se ne predaje.

POGODI KO POSTIŽE HET-TRIK DO KRAJA TURNIRA!

Pred njima su sada još dve ’’lakše’’ utakmice ali nemate razloga za opuštanje. Prvi meč ove grupe je pokazao da svako svakoga može da pobedi pa će biti neizvesno i u drugom meču današnjeg programa ali i u ostalim susretima grupe H.

1. Rodrigez na klupi Kolumbije?

Taktička zamisao? Greška? Znamo kako Hames igra kada je na njemu dres reprezentacije. Momak koji je bio jedan od najboljih igrača prethodnog Svetskog prvenstva počeo je ovaj meč sa klupe. To ne bi trebalo da se dešava u narednim utakmicama jer je njegov kvalitet teško nadoknaditi.