POBEDA PIKSIJEVOG GVANGŽUA: Tošić pogodio u važnom trijumfu!

Duško Tošić je bio strelac u pobedi Gvangžua (Photo: Dan Mullan/Getty Images)

Fudbaleri Gvangžu R&F-a koje sa klupe predvodi Dragan Stojković Piksi pobedili su Čongćing Lifan sa 4:2 u 16. kolu kinske lige.

Ovo je ekipi Gvangžua bio drugi uzastopni trijumf u tamošnjem šampionatu, a prvi gol na utakmici bio je delo Duška Tošića u 29. minutu.

No, gosti su uspeli da poravnaju rezultat do odlaska na odmor, a pogodak je postigao Alan Kardec u drugom minutu sudijske nadoknade.

Ipak, loše je drugi deo meča počeo po domaće fudbalere. Igrao se 49. minut kada je Adrijan Meržejevski doveo Čongćing do preokreta.

Ali od tog trenutka sjajno su zaigrali izabranici Dragana Stojkovića Piksija. Do kraja utakmice postigli su tri gola.

U strelce su se upisali Eran Zahavi, autogol je postigao Minčeng Juan, dok je mrežu gostiju zatresao i Dia Saba.

Posle ove pobede Gvangdžu R&F je sedmi sa 21 bodom, dok je Lifan pet sa tri boda više. Lider na tabeli je Peking Guan sa 42 osvojena boda.