PODMLAĐENI DELFINI ODLIČNI: Dramatičan remi Srbije na početku SP!

0
Remi "delfina" na startu SP (FOTO: FINA)

Vaterpolisti Srbije odigrali su nerešeno s Crnom Gorom (10:10) u prvom kolu Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji.

Podmlađeni „delfini“ odlično su se pokazali, mogli čak i do pobede.

Podsetimo, odsutna su čak sedmorica iskusnih, standardnih reprezentativaca.

Odličan početak, potpuna kontrola i 2:0 golovima Strahinje Rašovića i Miloša Ćuka, pa 4:1 preko Mandića i opet Rašovića.

Crna Gora, koja je u jednom momentu imala i dvojicu igrača više, ali neuspešno, smanjila je na gol minusa.

Golovi Dedovića i Mandića doneli su 6:3, sjajno smo koristili igrača više, ali protivnik se probudio i na odmoru je Srbija imala samo +1.

Druga polovina treće četvrtine donela je veliki pad kod srpskih vaterpolista, jer je viđen preokret Crne Gore. Od 8:6 za „delfine“ – 9:8 za Crnu Goru.

Dve odluke u tom periodu, prvo poništen gol Stojanovića, pa faul u napadu Jakšića, izazvale su nezadovoljstvo u našim redovima.

Pritom, u ovoj deonici Srbija nije imala nijednog igrača više, a rival dva puta plus jednom i dva igrača više.

Drašković je na pet i po minuta pre kraja utakmice, postigao gol za 10:8 Crnogoraca, da bi Mandić smanjio na 10:9.

Treba pomenuti i sjajnu intervenciju našeg golmana Rističevića kad je protivnik imao višak u bazenu.

Bilo je jasno da će biti dramatična završnica, pa je tako Srbija izjednačila preko Strahinje Rašovića, pošto su naši momci iskoristili dva igrača više, koja su stekli prvi put na ovom susretu.

Poslednji napad imali su Crnogorci, čak i igrača više, ali na sreću, Ivović je promašio šut za pobedu – lopta je završila pored gola.

U drugom kolu Svetskog prvenstva, Srbija će igrati protiv domaćina Južne Koreje, 17. jula.

SRBIJA – CRNA GORA 10:10 (4:3, 2:2, 2:4, 2:1)

Bazen: Nambu univerzitet