Preokret Junajteda na Old Trafordu: Evrogolovi, promašen penal Pogbe i nova pobeda Solskjera (VIDEO)

0
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Iako su u Engleskoj u subotu sve oči bile uprte na derbi Severnog Londona, meč u Mančesteru je obeležio dan, pošto je domaći Junajted ipak uspeo da savlada Sautempton – 3:2.

Mančester Junajted je uspeo da ostvari osam uzastopnih pobeda na gostovanjima, a jedini kiks u domaćim takmičenjima pod vođstvom Ole Gunara Solskjera doživeli su baš na Old Trafordu. Malo je falilo da se to ponovo dogodi, ali su Sveci ipak bili savladani. A nije da nisu imali svojih šansi.

Bio je ovo meč koji su obeležili evrogolovi, čak četiri takva smo videli na ovom susretu. Prvo je mladi Francuz Jan Valeri iznenadio čitav stadion projektilom koji je poslao u rašlje gola Davida De Hee. Inače sjajni španski golman lako izlazi na kraj sa ovakvim udarcima sa distance, ali nije bilo zaustavljanja ovog udarca. Silina kojom je lopta otišla u mrežu bila je zaista izvanredna, pa je ekipa Ralfa Hazenhitla mogla da počne sa slavljem.

Ipak, Andreas Pereira je na početku drugog poluvremena namestio nišanske sprave i precizno gađao sa dvadesetak metara u gornji desni ugao gola Svetaca. Golman Angus Gan tu nije imao šta da traži, pa je rezultat bio izjednačen. A već šest minuta kasnije, posle ukupno sat vremena igre, Romelu Lukaku je pokazao da se njegova golgeterska forma nastavlja.

Postigao je dva gola protiv Kristal Palasa pre nekoliko dana, a tako je nastavio i ovoga puta. Precizno je završio šansu desnom nogom za potpuni preokret, iako ni tu nije bilo kraja mukama Junajteda.

Taman kada se činilo da su uspostavili kontrolu nad rezultatom i utakmicom, Džejms Vord Praus je rešio da pokaže sav svoj talenat. Namestio je loptu za slobodan udarac sa leve strane, udaljenost je bila oko 20 metara, a ponovo je David De Hea svojom paradom samo učinio pogodak lepšim.

Pogodio je mladi Englez tačno u ćošak, tik uz mesto gde se prečka i stativa spajaju i De Hea ovoga puta nikako nije mogao da izađe kao pobednik. Ali Sautempton ipak nije stigao do vrednog boda, jer je Lukaku rešio da tako ne bude.

Belgijanac je u 88. minutu šutirao iz prve na dodavanje Freda sa oko 18 metara i to desnom nogom, pogodio je pravo u donji desni ugao Sautemptonovog gola za 3:2 i opšte slavlje na Old Trafordu. Ono je moglo da bude i veće, da je Pol Pogba iskoristio jedanaesterac u nadoknadi vremena.

Rašford je bio fauliran, Francuz je namestio loptu – iako je Lukaku mogao da kompletira het-trik eventualnim pogotkom – ali je šutirao po sredini gola, što Gan uspeva da odbrani stopalom.

Junajted je ovom pobedom nastavio da juri ka mestu koje vodi u Ligu šampiona. Sada su ponovo četvrti, imaju 58 bodova, tri manje od Totenhema na trećem mestu i jedan više od Arsenala na petom. Ta trka će biti uzbudljiva do samog kraja sezone.