PREOKRET KECMANOVIĆA Sjajna igra Miomira za drugo kolo Vimbldona!

Kecmanovićec trijumf karijere (FOTO: Matthias Hangst/Getty Images)

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Roberta Karbaljesa Baenu sa 3:1 u setovima u prvom kolu Vimbldona.

Po setovima je bilo 2:6, 6:3, 6:3, 6:1, za nešto više od dva časa igre.

Ovo je prva pobeda Kecmanovića na legendarnom Grend slemu.

Novaku Đoković je nešto ranije savladao Filipa Kolšrajbera iz Nemačke, a Janko Tipsarević je bio bolji od Japanca Jošihita Nišioke.

Nažalost, Dušan Lajović završio je takmičenje u Londonu porazom od Huberta Huščaka iz Poljske.

Kecmanović je odlično počeo meč, uspeo da osvoji oba gema na svoj servis, ali ubrzo zatim propustio je priliku da napravi brejk.

Baena je to iskoristio i veoma brzo došao do prvog seta jer je uspeo da veže čak pet gemova.

Propustio je u drugom setu Kecmanović čak pet brejk lopti.

Međutim, brejk u osmom gemu doneo mu je servis za izjednačenje u setovima, koji je iskoristio.

Nastavio je na početku trećeg seta s napadima na servis protivnika, napravio brejk za 4:2.

Još jednim oduzetim servisom poveo je u setovima, da bi treći bio samo puka formalnost.

Srpski teniser prvo je napravio brejk u četvrtom gemu, pa ga i potvrdio, da bi kasnije duplirao učinjeno.

Na svoj servis završio je meč i plasirao se u narednu rundu.

Protivnik u drugom kolu biće mu Benoa Per iz Francuske.

ŠTETA: Poraz Aleksandre Krunić u prvom kolu Vimbldona