PRVO, PA ČETVRTFINALE: Madagaskar nastavio da deli lekcije

Najbolji fudbaler Madagaskara Aniset nastupa za Ludogorec (Photo: Daniel Mihailescu/EuroFootball/Getty Images)

Fudbalska reprezentacija Madagaskara je u osmini finala Kupa afričkih nacija pobedila DR Kongo sa 4:2 nakon boljeg izvođenja penala.

Ako je Benin bio senzacija i iznenađenje, šta tek reći za Madagaskar. Ova selekcija se nikada do sada nije kvalifikovala na ovo takmičenje, a sada…

Fudbaleri ove zemlje pišu najlepše stranice istorije. Ova reprezentacija se plasirala u četvrtfinale.

Ni onim najvećim zaljubljenicima u najvažniju sporednu stvar na svetu nije poznat mnogo sastav Madagaskara. Igrači ove selekcije uglavnom igraju u francuskoj drugoj ligi, a svakako da najzvučnije ime zadnji vezni Ludogoreca Aniset.

Meč protiv DR Konga za njih je počeo sjajno. Već u 9. minutu Madagaskar je poveo preko Ibrahima Amade.

No, nije se dugo čekalo na izjednačenje, pošto je Sedrik Bakambu u 21. minutu poravnao rezultat. Ipak, taj gol nije poremetio Madagaskar koji je nastavio da napada.

Igrao se 77. minut kada je iskuni 35-godišnjak Faneva Adriantsima doneo novu radost debitantu na Kupu afričkih nacija.

I kada su njihovi navijači pomislili da je to to usledio je hladan tuš. U 90. minutu je Kansel Mbemba doneo novo poravnanje rezultata.

Kako posle 120 minuta igre nije bilo golova pobednika su odlučili penali. Tu se bolje snašao Madagaskar, čiji igrači su bili precizni sva četiri puta i slavlje je moglo da počne.

U drugom meču koji je odigran ove nedelje Alžir je lako izašao na kraj sa Gvinejom, pošto je slavio sa 3:0.

Madagaskar će se u narednoj fazi takmičenja sastati sa pobednikom utakmice Gana – Tunis. Ostaje da se vidi može li ova selekcija da skine još jedan veliki skalp.