RADNIČKI REMIZIRAO U REVANŠU: Nišlije eliminisane iz Evrope!

1
Radnički je eliminisan iz Evrope (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Radničkog remizirali su sa Florom  2:2 u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, te su eliminisani iz takmičenja.

U narednu rundu plasirali su se Estonici koji su tako svojim navijačima priredili spektakl, pošto će odmeriti snage sa Ajntrahtom iz Frankurta.

Tomić je prvi zapretio udarcem sa distance, no nije bio precizan. Pokušavao je i Erik Jirka da iskoristi brzinu. Ipak, svaki takav pokušaj osujetili su Estonci.

Nemanja Tomić je bio jedan od najboljih igrača Radničkog, ali ni oni nije pomogao ekipi da prođe dalje (FOTO: Starsport)

Sjajan slobodan udarac pred kraj poluvremena izveo je Saša Stojanović, ali je pokušaj kapitena ekipe sa „Čaira“ završio tik pored desne stative.

Pokušao je u drugom poluvremenu Simo Krunić izmenama da razmrda ekipu. Na teren je poslao Melega i Mihajlovića umesto Batrovića i Bojovića.

Ispostavilo se da je pogodio strateg Nišlija sa uvođenjem ove dvojice fudbalera.

Probao je Nemanja Tomić sa nekih 17 metara u 63. minutu. Uneo je loptu u sredinu se leve strane, dobro je tukao, ali je Ikonen to odbranio.

Ispostavilo je da je to bila uvartira za ono što će kasnije uslediti.

Konačno! Poveo je Radnički u 68. minutu. Odličan pas na krilo je poslao Stojanović, potom je dobro centrirao Aleksandar Todorovski sa desne strane, a glavom je loptu u mrežu Flore zakucao Mihajlović.

Gol Mihajlovića nije bio dovoljan da se izbegne eliminiacija Nišlija (FOTO: Starsport)

Tim iz Talina nije pretio, uglavnom se bazirao na odbranu svog gola, što su tokom većeg dela meča dobro radili.

Ipak, posle dobre kombinacije na polovini Nišlija iz daljine je pokušao Ainsalu, ali je taj udarac bio lak plen za Kneževića.

Šok za navijače domaće ekipe usledio je u 80. minutu. Iz ničega su gosti poravnali. Slobodan udarac se nekih 30 metara izveo je Vasiljev.

Nakon toga je loptu sa desne strane na pet metara vratio Kusk, a Pirgu nije bilo teško da glavom pogodi praznu mrežu.

Premalo vremena je ostalo vicešampionu Srbije, no Nišlije su krenule na sve ili ništa. I to im se isplatilo.

Kapiten Stojanović je imao nekoliko lepih poteza, ali nedovoljno (FOTO: Starsport)

Još jedan rezervista je postigao pogodak. Igrao se 84. minut kada se ponovo zatresla mreža Flore. Mihajlović je sada bio u ulozi asistenta, a u strelce se upisao Nikola Čumić.

Krilni napadač srpskog tima je izašao sam ispred protivničkog gola i lepim udarcem levom nogom doneo prednost svom timu.

Konačnih 2:2 postavio je Lepik u trećem minutu sudijske nadoknade i tako definitivno eliminisao Nišlije iz Evrope.

Podsetimo, Radnički će u nedelju od 20 sati dočekati Proleter u prvom kolu Linglong Superlige.