UOPŠTE NIJE PRIJATELJSKI Atletiko razbio Real sa 7:3 uz dva crvena

0
Real će dobro zapamtiti ovaj poraz, Atletiko je slavio sa čak 7:3 u Nju Džersiju (FOTO: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Kada igraju madridski rivali, nema ni „p“ od prijateljskog meča – Atletiko je razbio Real sa čak 7:3 na Internacionalnom kupu šampiona.

Madridski derbi, prvi van evropskog tla, odigran je u Nju Džersiju. I ni malo nije bio prijateljski, iako je meč imao kakav karakter.

Bar je trebalo… U skladu sa tim „trebalo“ ide i povreda Luke Jovića! Novi napadač Reala zamenjen je u 30. minutu i još nije poznato koliko je ozbiljno povređen.

Zaista nema sreće otkako je došao u Real i verujemo da su pred sjajnim golgeterom bolji dani. Na drugoj strani, njegov prijatelj Ivan Šaponjić ovaj put nije dobio šansu.

Najavili smo vam kako je veliki broj golova očekivan, a bilo ih je čak – 10! Reklo bi se da nismo loši prognozeri…

View this post on Instagram

🤝 @saulniguez, @joaofelix79 y @alvaromorata intercambiaron sus camisetas con @nicolasclaxton, @tpinsonn y @joeharris__12 , jugadores de los @BrooklynNets, a la conclusión del partido en el @@mlstadium. ¡Mucha suerte en esta ilusionante temporada para todos! 🏀 – 🤝 @saulniguez, @joaofelix79 and @alvaromorata exchanged shirts with @BrooklynNets players @nicolasclaxton, @tpinsonn and Joe Harris after our win at @@mlstadium. We wish you the best of luck in this exciting season! 🏀 – 🤝 @saulniguez, @joaofelix79 et @alvaromorata ont échangé leur maillot avec @nicolasclaxton, @tpinsonn, Joe Harris, joueurs des @BrooklynNets, après la rencontre au @@mlstadium. Bonne saison! 🏀 #AúpaAtleti #AtletiSummerTour #ICC2019

A post shared by Atlético de Madrid (@atleticodemadrid) on

Saul, Žoao Feliks i Alvaro Morata razmenili dresove sa košarkašima Bruklin Netsa uoči madridskog derbija

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!

Ali, malo ko je prognozirao da će Atletiko tako da razmontira Real! Dijego Simeone potpuno je nadigrao Zinezida Zidana pred kojim je ogroman posao sa „kraljevićima“.

Malo toga valja u igri španskog giganta tokom letnjih provera…

Madridski okršaj je, u svakom smislu, obeležio Dijego Košta. Postigao je čak četiri gola za Atletiko i uspeo da dobije crveni karton zajedno sa Danijem Karvahalom u 65. minutu.

Do tada je demolirao Real! Kako je, zapravo, protekla sama utakmica?!

Košta, Košta, Košta, Košta – crveni Košta! Šalu na stranu, ali četvorostruki strelac dao je sebi svojstven pečat madridskom derbiju. I Žoao Feliks golom uz dve asistencije!

Problematični napadač otvorio je goleadu na samom startu na asistenciju upravo Feliksa, da bi čudesni Portugalac potpisao 2:0 već u osmom minutu posle dobrog prodora Saula.

Bilo je jasno da se Realu sprema brodolom! Nije uspela ofsajd zamka kraljevića, što je kaznio Anhel Korea i proigravanje Kokea sproveo iza leđa Tiba Kurtoe.

Do kraja poluvremena Košta je sa još dva pogotka kompletirao het-trik i iz penala se pobrinuo za 5:0 prilikom predaha!

Nije imao nameru da se zaustavi ni u nastavku. Uvećao je prednost na 6:0 pre nego što je Naćo pomerio Real sa nule i pre nego što je pocrveneo u 65. minutu zbog grubog starta nad Karvahalom i potonjeg koškanja. Obojica su morala u svlačionicu pre vremena.

Pet minuta kasnije Vitolo je uz pomoć Feliksa dodatno doprineo sramoti Reala čiji su poraz za pamćenje ublažili Benzema i Havijer Sančez u samoj završnici.

Naredni pripremni meč Real igra u utorak protiv Totenhema, dok će Atletiko odmeriti snage sa MLS Ol-star timom u noći između srede i četvrtka.