REMI PO MERI: Francuzi i Rumuni prošli dalje, Italija eliminisana!

Mlada fudbalska reprezentacija Francuske se domogla polufinala EP za mlade (Photo: Giuseppe Bellini/Getty Images)

Francuska je remizirala sa Rumunijom 0:0 u poslednjem meču C grupe na Evropskom prvenstvu za igrače do 21. godine.

Ovakav ishod odgovara i jednima i drugima, pošto su obezbedili plasman u polufinale ovog takmičenja.

Nije bilo mnogo uzbuđenja na ovom susretu. Fudbaleri oba tima su bili zadovoljni nerešenim ishodom. Igralo se oprezno, a jedino vredno pomena u prvom poluvremenu bila je situacija iz 19. minuta.

Nime, Rumunija je tražila penal. Sudija ovog meča Georgi Kabakov je dao znak za VAR, te je nakon gledanja snimka odlučio da ne pokaže na kazneni udarac, pa je igra mogla da se nastavi.

Rumunija se sa prve pozicije plasirala u polufinale (Photo; Giuseppe Bellini/Getty Images)

Malo življe su ušli i jedni i drugi u drugi deo susreta. U 54. minutu Olivije Nčam je imao dobru šansu za „galske petlove“, ali je iz izgledne pozicije šutirao pored desne ststive.

Nije bilo velikih uzbđenja do kraja susreta, pa su reprezentacije podelile po bod.

Na kraju je Rumunija završila na prvoj poziciji sa sedam bodova, koliko ima i Francuska, ali slabiju gol razliku.

Sjajan meč u ovoj grupi odigrali su Hrvatska i Engleska. Oni su se u velikom stilu oprostili od takmičenja. Publici su priredili šest golova, pošto je meč završen bez pobednika – 3:3.

Podsetimo, Francuzi su se polufinala domogli kao najbolja druga selekcija tokom grupne faze.

Četiri reprezentacije koje će se boriti za titulu evropskog prvaka su Španija, Nemačka, Rumunija i Francuska.