REMI ZVEZDE I KLUŽA: Gol Savića nedovoljan za pobedu!

Savić se emotivnom porukom oprostio od Zvezde (FOTO: Nenad Mihajlović)

Crvena zvezda remizirala je sa Klužom 1:1 u drugoj prijateljskoj utakmici na pripremama u austrijskom Vindišgarstenu.

Zvezda je na ovom meču nastupila u sledećem sastavu: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić, Čaušić, Jovančić, Ivanić, Marin, Jevtović, Boaći.

Ishod ovog susreta mogao je da bude drugačiji, da su i jedna i druga ekipa bile bolje u realizaciji.

Veoma dobro prvo poluvreme su odigrali izabranici Vladan Milojevića, koji su možda i zaslužili da vode posle prvih 45 minuta, ali su propustili nekoliko izglednih prilika.

Dve velike šanse nije iskoristio Dušan Jovančić. On je najpre u 32. minutu posle dodavanja Ričmonda Boaćija imao oči u oči situaciju sa protivničkim golmanom. No, šutirao je traljavo, pa do promene rezultata nije došlo.

Crvena zvezda u drugoj proveri na priprema remizirala sa Klužom (FOTO: FK Crvena zvezda)

Isti igrač se našao u još boljoj situaciji devet minuta kasnije. Tada ga je Marin maestralno pronašao dugom loptom kroz sredinu.

Jovančić je sve lepo uradio, od prijema lopte do odličnog driblinga kojim se oslobodio čuvara, ali onda je još jedan njegov udarac zaustavio golman šampiona Rumunije.

Drugo poluvreme počelo je bolje po Kluž. Čuvar mreže crveno-belih Zoran Popović imao je dve fenomenalne intervencije u jednom napadu i sprečio je Rondona da zatrese mrežu.

Igrao se 67. minut kada je Zvezda konačno povela. Ben je izveo slobodan udarac sa desne strane, a najviši u skoku je bio Vujadin Savić, koji je odličnim udarcem glavom šampionu Srbije doneo vođstvo.

Nije dugo trajala prednost crveno-belih, pošto je Kluž 13 minuta kasnije izjednačio na gotovo identičan način.

Naredni meč fudbaleri Zvezde odigraće u utorak protiv kiparskog Apolona.