ROLAN GAROS: Đoković lako s Laksonenom, na redu neočekivan rival!

Ništa od duela sa Simonom u trećem kolu Otvorenog prvenstva Francuske (FOTO: Julian Finney/Getty Images)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković, u tri seta je savladao Henrija Laksonena iz Švajcarske, za nešto više od jednog i po časa igre.

Po setovima je bilo 6:1, 6:4 i 6:3 za Novaka, koji se tako bez naročitih problema plasirao u treće kolo Rolan Garosa.

U prvom setu na terenu je postojao samo jedan teniser, u pravom smislu tih reči.

Đoković je igrao na veoma visokom nivou, a Laksonen dosta grešio, što je rezultiralo sigurnim vođstvom Srbina.

Švajcarski teniser pobedio je tremu iz prvog seta, pa u drugom zaigrao agresivnije i hrabrije, što mu se isplatilo.

Novak je prvi napravio brejk i poveo 3:2, ali Laksonen je uzvratio i to bez izgubljenog poena.

To nije naročito omelo Novaka i odmah je ponovo oduzeo servis protivniku, koji je nastavio da napada.

Ipak, znamo kako se naš igrač brani od napada rivala, pa je odoleo i udvostručio vođstvo u setovima.

Treći set Đoković je započeo isto kao i prvi, brejkom, čime je stavio i dalje agresivnom rivalu do znanja šta ga čeka.

Čuvao je prednost brejka sve do 5:3, kada je izvršio novi pritisak na servis protivnika koji je urodio plodom.

Sjajnim forhendom iskoristio je prvu meč loptu i obezbedio sledeće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

U narednoj rundi Đoković će igrati s neočekivanim protivnikom, a to je Salvatore Karuzo, 147. igrač planete.

Italijan je iznenađujuće lako savladao domaćeg tenisera Žila Simona, 33. na ATP listi, sa 3:0.

Đoković i Karuzo do sada se nisu sastajali.

BEKER O ROLAN GAROSU: Nadal favorit, ali ne i u finalu s Novakom!