RONALDU NOVI TROFEJ Portugal prvi osvajač Lige nacija

Portugal je prvi osvajač fudbalske Lige nacija (PHOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Fudbaleri Portugala osvojili su prvi trofej Lige nacija, pošto su u finalu pobedili Holandiju rezultatom 1:0 (0:0).

Domaćin završnog turnira uspeo je u Portu i da postane prvi šampion novoformiranog takmičenja!

Iako se Kristijano Ronaldo nije upisao u strelce, tituli evropskog prvaka dodao je još jedan trofej sa reprezentacijom.

Portugalci su i u prvom poluvremenu imali više od igre, a do jedinog pogotka stigli su u nastavku.

Pre toga je golman Silesen imao dve sjajne odbrane, da bi odluka pala u 60. minutu.

Bernardo Silva je pronašao strelca Gonsala Guedeša, napadača Valensije, kome je to bio prvi gol za Portugal na zvaničnom meču.

I to vredan trofeja! Fudbaleri Holandije su sve do same završnice imali tek jedan šut u okvir gola, pa nisu ni mogli više od srebrne medalje.

Portugalci su osvajanjem prvog izdanja Lige nacija zaradili 7,5 miliona evra, dok je „lalama“ pripao milion manje.