PORAZ ZA KRAJ Hrvatska prejaka za rukometaše Srbije

Rukometaši Srbije su doživeli i treći poraz na Evropskom prvenstvu (FOTO: Jozo Cabraja / kolektiff / RSS)

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske sa 24:21 u poslednjem 3. kolu grupne faze Evropskog prvenstva.

Naša selekcija je tako ovaj šampionat okončala sa sva tri neuspeha. Ako je poraz od Hrvatske bio očekivan, onda od Belorusije, a posebno Crne Gore nije.

Što se ove utakmice tiče izabranici Nenada Peruničića su prikazali najbolju partiju, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.

Na odmor su naši momci otišli sa prednošću od 8:10. Trener Hrvatske Lino Červar je očigledno imao šta kaže svojim rukometašima, koji su znatno bolje odigrali drugo poluvreme.

Kvalitet je na kraju došao do izražaja, pa je Hrvatska u 46. minutu imala tri gola prednosti 17:14. Ta razlika je bila i na kraju, pa je naš rival sa ovog meča kao prvi prošao u narednu fazu takmičenja.

Najefikasniji u selekciji Srbije su bili Lazar Kukić i Bogdan Radosavljević sa po četiri gola. Kod Hrvata se najviše istakao Luka Stepančić sa pet, koliko je postigao i Domagoj Duvnjak.

Naši rukometaši su završili učešće na ovom prvenstvu onako kako niko nije očekivao.

PERUNIČIĆ ZA INDEKS: Nismo kao vi, nemamo talenta ni podršku

OBAVEZNO POGLEDAJTE Partizan – Virtus 99:81 | Ovacije za Đorđevića, atmosfera, izjave Volden, Jaramaz i Marković