San je postao java: Crvena zvezda je u Ligi šampiona!

0
Crvena zvezda

Crvena zvezda je ušla u Ligu šamoiona! Šamion Srbije je ispunio višedecenijski san svojih navijača i uspeo je da se plasira u najjače evropsko takmičenje.

Neverovatan uspeh je još veći kada se zna kako se došlo do njega. Crvena zvezda i Salcbugr su u Beogradu bez navijača odigrali 0:0, a u Austriji je sve počelo loše.

Red Bulov tim je poveo u sam smiraj prvog poluvremena posle centaršuta posle koga je Dabur ostao sasvim sam između dva štopera crveno-belih. Na samom startu drugog poluvremena sudija Čakir sudio je najstrožu kaznu i postavio loptu na kreč za Salcburg. Iako je penal bio jako upitan, Dabur je postigao gol i delovalo je da je sve gotovo.

Ipak posle jako grubog starta Marina Pongračića Crvena zvezda je došla do pogotka pošto je Miloš Degenek idealno centrirao Benu, kojem je ostalo samo da pospremi loptu u gol. Samo minut kasnije posle još jednog slobodnog udarca Miloš Degenek je šutirao na gol, a Ben je još jednom samo ubacio loptu u gol.

Do kraja utakmice Salzburg je napao ali nije uspeo ništa da uradi. Kada je u pitanju napad Salcburga, Milan Borjan je bio neprelazan. Nekoliko otvorenih šuteva fudbalera Salcbugra završilo je u njegovim rukama, a posle više od šest minuta nadoknade meč se završio 2:2 i Crvena zvezda se prvi put u svojoj istoriji plasirala u najjače evropsko i svetsko fudbalsko takmičenje otkako se ono zove Liga šampiona.