SJAJNI MICIĆ: Žocov Fener poražen od Efesa, Kalinić nije mogao sam

(FOTO: Euroleague)

Košarkaši Efesa savladali su Fenerbahče sa 74:57 kao gosti u trećem meču finala turskog prvenstva, te sada vode sa 2-1 u seriji.

Dominirali su tokom čitavog susreta izabranici Ergina Atamana i nisu dozvolili rivalu da ih ugorzi. Koliko su gostujući košarkaši bili dominantni pokazuje činjenica da su već posle prvog poluvremena imali dvocifrenu prednost – 36:26.

Neverovatno deluje podatak da igrači koje sa klupe prevodi Željko Obradović ni u jednoj četvrtini nisu postigli 20 ili više poena.

Željko Obradović nije mogao da bude zadodovljan igrom svoje ekipe (FOTO: Srđan Stevanović)

Veoma loše su i šutirali, pogodili su samo pet trojki iz čak 34 pokušaja.

Kažnjavao je Efes svaku grešku rivala na krilima odličnog Vasilija Micića koji je utakmicu završio sa 15 poena.

Efikasniji od našeg plejmejkera bili su Rodrig Bobua i Šejn Larkin sa po 19 poena, dok je Adrijan Moerman zabeležio dabl-dabl učinak od 16 poena i 13 skokova.

Domaćinu nije pomogao da izbegne poraz ni odlični Nikola Kainić koji je utakmicu završio sa 17 poena. Marko Gudurić je postigao sedam.

Podsetimo, naredni meč ovih rivala igra se u subotu od 16 časova, a ponovo je domaćin Fenerbahče.