SMENA NA TRONU Čudesni Peru u finalu Kopa Amerika posle 44 godine

Slavlje fudbalera Perua posle plasmana u finale Kopa Amerika (FOTO: Wagner Meier/Getty Images)

Peru je napravio neverovatan uspeh i pobedom nad Čileom sa 3:0 plasirao se u finale Kopa Amerika prvi put posle 44 godine.

Najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg šampionata Južne Amerike slavilo je u polufinalu protiv dvostrukog uzastopnog prvaka.

Tako je Peru, posle izbacivanja Urugvaja, eliminisao i branioca trona.

Za titulu će simpatični Peruanci igrati sa domaćinom Brazilom, u nedelju od 22 časa na čuvenoj „Marakani“.

Korak ka finalu napravili su u 21. minutu kada je Edison Flores zatresao mrežu na dodavanje Karilja.

Isti igrač upisao je još jednu asistenciju i omogućio Jotunu da u 38. minutu udvostruči prednost na 2:0.

U samom finišu polufinala tačku na trijumf stavio je vetera Paolo Gerero izbegavši ofsajd za veliko slavlje.

Mogao je Čile do počasnog pogotka u nadoknadi. Ipak, golman Galjes pročitao je nameru Vargasa i odbranio mu penal.

Tako će Peru igrati u finalu Kopa Amerika prvi put još od 1975. godine kada su bili i kontinentalni šampioni.