SOMBREROSIMA GOLD KUP: Meksiko minimalcem pobedio najvećeg rivala

Slatka pobeda Meksika u Čikagu (FOTO: Daniel/Getty Images)

U Čikagu, na „vrućem“ terenu najvećeg rivala, Meksiko je osvojio Gold kup savladavši SAD sa 1:0, za 11. pehar u ovom takmičenju.

Gol odluke postigao je iskusni Džonatan dos Santos u 73. minutu, posle nekoliko promašenih prilika Amerikanaca.

Domaći su bili dominatni u prvom poluvremenu, a najveće šanse propustili su Kristijan Pulišić i Žoze Altidor.

Igrali su „sombrerosi“ bolje u drugih 45 minuta, što je na nekih dvadesetak minuta pre kraja donelo razultat.

Tako, kad već američki fudbaleri nošeni publikom nisu uspeli da savladaju Giljerma Očou, Meksikanci golmana SAD-a jesu.

Raul Himenez je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, „štiklom“ je sjajno odložio do Dos Santosa, koji je efektno prevario Zakarija Stefena.

Meksikancima je ovo 11. titula na Gold kupu, koji pokriva KONKAKAF zonu, odnosno Severnu i Centralne Ameriku, kao i Karibe.

Tako je nakon Južne Amerike, gde je na Kopa Amerika u nedelju trijumfovao Brazil, ovaj deo planete dobio šampiona.

Uzevši u obzir da je Meksiko osvojio titulu na terenu najljućeg rivala, rivala po mnogim osnovama, sigurno je neuporedivo slađa.

BONUS VIDEO: Evropsko prvenstvo u košarci: Srbija osvojila bronzu! Naše košarkašice ubedljivo protiv Britanije!