Spektakl u Humskoj: U Plzenj po osvetu! (GALERIJA)

0

Jedna sudijska greška kod prve ozbiljnije šanse za protivnika bila je dovoljna da fudbalerima Partizana „oduzme“ veliko slavlje u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope protiv Viktorije Plzenj u Humskoj (1:1). Nije gotovo, sledi revanš u Češkoj.

Crno-beli su u meč ušli oprezno, pokušavali su da kontrolišu dešavanja na terenu, a u nekoliko navrata pretili su Tavamba i Suma, dok Viktorija nijednom nije uspela da pronađe put do gola i „uposli“ Vladimira Stojkovića.

Nisu među najboljih 10, ali ih Partizan pamti kao prve!

Drugi deo prvog poluvremena bio je mnogo uzbudljiviji za oko 22.000 navijača. Partizan je krenuo mnogo ofanzivnije, odlične prilike imali su Pantić, Suma i Tavamba, ali niko nije bio dovoljno precizan, pa se na odmor otišlo bez golova.

Početak zanimljivijeg i sadržajnijeg drugog poluvremena obeležio je Tavamba, a ofanzivniju igru svog tima krunisao je pogotkom u 58. minutu na centaršut Miroslava Vulićevića.

Najboljih 10 stranaca u istoriji Partizana! (VIDEO)

Ipak, slavlje na tribinama Česi su pokvarili u 81. minutu kada je Krmenčik čini se iz ofsajda vratio loptu do Radima Ržesnika koji trese mrežu i daje veliku prednost Viktoriji pred revanš koji je na programu sledećeg četvrtak na Doosan Areni.

Partizan je u 85. minutu ostao bez Milana Mitrovića koji je zaradio drugi žuti karton. Ipak, aktivan rezultat je sačuvan i sastav Miroslava Đukića svakako ima velike šanse da se iz Plzenja sledeće nedelje vrati sa uspešnom „osvetom“.

Pre toga, pogledajmo kako je sinoćni meč između Partizana i Viktorije Plzenj izgledao kroz objektiv fotoreportera.

8. Počinjemo!

U startnoj postavi „Parnog valjka“ nije bilo povređenog Saše Zdjelara, kao ni levog beka Nemanje Miletića koji je suspendovan zbog žutih kartona u grupnoj fazi protiv Skenderbega, Jang Bojsa i kijevskog Dinama.

Partizan (4-2-3-1): Stojković – Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Urošević – Jevtović, Pantić – Tošić, Suma (Ivanović 71), Janković – Tavamba

Viktorija Plzenj (4-2-3-1): Hruška – Ržeznik, Hejda, Hubnik, Limberski – Horava, Hrošovski – Petržela (Zeman 61), Kolar (Čermak 78), Kopic – Krmenčik

7. Suma ponovo razočarao

Sejduba Suma je pokazao ogromnu volju da pokaže zašto je najskuplje pojačanje u istoriji Partizana, ali očigledno da ga je onaj promašeni zicer u prvom poluvremenu poremetio u nastavku utakmice.

6. Tavamba ponovo na vrhuncu

Tavamba je odigrao još jedan vrhunski meč. Delovao je veoma stabilno i uglavnom bio nadmoćniji u odnosu na rivala, a inteligentnu partiju „krunisao“ je i pogotkom u 58. minutu susreta.

5. Ofsajd!

Viktorija je uspela da izjednači u 81. minutu, ali Krmenčik se očigledno našao u ofsajdu pre nego što je asistirao Ržezniku koji je pogodio za 1:1. Da li će ova sudijska odluka koštati Partizan u revanšu?

4. Isključenje za Mitrovića!

Ubrzo je usledio novi udarac za Partizan. Defanzivac Milan Mitrović zaradio je isključenje kada je u 86. minutu dobio drugi žuti karton i zbog toga će propustiti revanš za sedam dana u Plzenju na Doobas Areni.

3. Đukić: Idemo u Češku da pobedimo

„Žal je zbog gola jer smo igrali odlično. Bili smo agresivni, nismo dozvolili da stvaraju šanse, sigurno ćemo ići tamo da igramo napadački. Idemo u Češku da pobedimo. Gol u gostima nanosi štetu, ali nećemo da kalkulišemo. Imamo u međuvremenu meč u Lučanima i bićemo još bolje pripremljeni“, izjavio je Miroslav Đukić.

2. Vrba: Biće slično u revanšu, Partizan mora da dâ gol

„Meč kakav se očekuje kada ne igrate dva meseca. Partizan je imao više šansi, ali i mi smo neke propustili. U drugom poluvremenu smo igrali kako je trebalo. Na sreću smo izjednačili. Protivnik se bolje snašao u prvom poluvremenu. Biće slično u revanšu, Partizan mora da dâ gol, to je naša prednost. Nadam se da ćemo i mi imati 12. igrača i da će biti prijatno kao večeras u Beogradu“, rekao je trener Viktorije Plzenj, Pavel Vrba.

1. Partizan ima šanse u Plzenju!

Crno-beli su pokazali kvalitet dovoljan za nokaut fazu Lige Evrope i nema sumnje da će u Plzenju imati veliku šansu da ostvare pozitivan rezultat i nastave sjajnu epizodu u drugom najznačajnijem klupskom takmičenju na „Starom kontinentu“.