Srbija dozvolila preokret Crnogorki i izgubila sve šanse za polufinale EP

(credit image & photo: Pedja Milosavljevic)

Rukometašice Srbije doživele su treći poraz na Evropskom prvenstvu u Francuskoj pošto su u drugom meču u okviru druge faze takmičenja izgubile od reprezentacije Crne Gore rezultatom 27:28, ujedno i šanse da se nađu u polufinalu, iako su na poluvremenu imale tri gola prednosti.

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića nisu sjajno ušle u meč pošto su Crnogorkama dozvolile da se rastrče po terenu i najviše zahvaljujući efikasnim kontrama preko Majde Mehmedović na levom krilu i Milene Raičević dođu do tri gola prednosti.

Međutim, Srpkinje su ubrzo pronašle ritam, a na desnom krilu je proradila fenomenalna Katarina KrpežŠlezak koja u 14. minutu sa sedam metara donosi izjednačenje (9:9), dok je Slađana PopLazić nakon nešto mirnijih pet minuta iskoristila kontru i pogodila za prvo vođstvo Srbije na meču.

Činilo se da bi Srbiju mogla da poremeti povreda kolena golmanke Katarine Tomašević koja je nezgodno doskočila prilikom intervencije. Ipak, nju je na pravi način odmenila Marija Čolić, a KrpežŠlezak je nastavila da briljira u napadu uprkos agresivnoj odbrani evropskih šampionki iz 2012. godine.

Crna Gora se mučila da odgovori na drugoj strani pošto gol nisu postigle više od 10 minuta, da bi nakon pogotka Krpež-Šlezak za 14:10 seriju Srbije od 5-0 prekinula Katarina Bulatović. Prednost Srpkinja na poluvremenu mogla je da bude i ubedljivija, ali na odmor se otišlo sa 15:12.

Početak drugog poluvremena obeležio je veliki broj grešaka srpskih rukometašica, pa umesto da bude četiri gola prednosti Crnogorke preko Jovanke Radičević stižu do izjednačenja (19:19). Ipak, Crna Gora nije uspevala da preuzme vođstvo sve do 51. minuta kada je Radičevićeva lobom srušila Čolićevu i upisala peti gol na susretu.

Najviše zahvaljujući uspešnim prodorima na krilu, a uprkos brojnim promašajima, Srbija je čuvala rezultatski egal, ali veliki problem u tom periodu bila je realizacija sa igračicom. Majda Mehmedović je pogodila za +2, ali odgovor stiže od Jelene Lavko, pa je Crna Gora na pet minuta do kraja imala minimalnu prednost (25:26).

Imala je Srbija napad za izjednačenje posle odlične akcije i dodavanja na krilu, ali Dijana Radojević nije uspela da pogodi, pa su Crnogorke nakon projektila Raičevićeve i nove izgubljene lopte naših rukometašica bile na pragu druge pobede u grupi.

Ubrzo je Krpež-Šlezak pogodila sedmerac, a Srbija je nakon dobre odbrane imala dvadesetak sekundi da dođe do boda, ali Crnogorke su ponovo odigrale čvrsto u odbrani i zabeležile trijumf.