Srbija je šampion Evrope! Pali Španci, protiv ovih momaka se NE MOŽE!

Srbija

Srbija je posle boljeg izvođenja peteraca pobedila domaćina Španiju u finalu Evropskog prvenstva u vaterpolu i tako ostala na tronu.

Veći deo meča su Španci vodili, sjajno su se taktički spremili za ovaj meč, ali su na kraju Filipović, Prlainović, Aleksić i Ćuk pogodili sa pet metara, dok je sa druge strane Ernandes pogodio stativu i tako je Srbija došla do još jednog zlata!

Na ovom meču sve je počelo odbranom najboljeg aktera meča – španskog golmana Pineda. Skinuo je šut Filipoviću i već na startu uspeo da se razbrani. Dugo je bilo potrebno da naši probiju njegove barijere, pa je tek Andrija Prlainović u prvom napadu druge četvrtine izjednačio na 1:1.

Konstano je Španija imala igrača više, a Alvaro Granados je doveo domaćina u vođstvo od 2:1. U narednom napadu naši su pogodili stativu, a kao kazna iz kontre je Perone povisio na 3:1. No odmah nakon toga Milan Aleksić je uspeo da dođe do gola i dokaže da je igrač za velike utakmice.

Sjajni Pinedo je nastavljao da brani sjajno, ali je Srbija pred sam kraj poluvremena uspela da izjednači. Ipak jedno glupo isključenje pet sekundi do kraja koštalo nas je puno pošto je Felipe Perone postigao gol uz zvuk sirene za 4:3.

Već na startu drugog poluvremena Španci su povisili vođstvo na 5:3, ali je Miloš Ćuk fenomenalnim šutem smanjio razliku. Krenula je Srbija da lomi svog protivnika pa je Mandić izjednačio, a na 20 sekundi do kraja treće četvrtine Prlainović doneo prvo vođstvo Srbiji.

Nažalost opet smo primili gol u samom finišu pa je tako bilo 6:6 pred početak poslednje deonice. Nikola Jakšić je posle sjajne akcije dao gol za prednost, ali je Španija sa igračem više izjednačila. Imali smo priliku da sve rešimo u poslednjem napadu, ali je ipak sve rešeno posle peteraca.

Srbja je na putu do zlata pobedila Rumuniju, Rusiju, Slovačku, Mađarsku, Hrvatsku i na kraju Španiju. Filip Filipović, naš kapiten proglašen je za najboljeg igrača turnira.