Šta smo videli u LŠ: Tadić kapitenski, Siti poražen, Ronaldo isključen (VIDEO)

Tadić i saigrači moraće da se pomuče da bi stigli do grupne faze Lige šampiona (FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Poraz Mančester Sitija, isključenje Kristijana Ronalda i jubilej Tomasa Milera obeležili su sinoćnje utakmice Lige šampiona. Naravno, valja pomenuti i da je Dušan Tadić kao kapiten Ajaksa bio na visini zadatka.

Ajaks je u grupi E na „Johan Krojf areni“ demolirao ekipu AEK-a rezultatom 3:0, dominirajući u svim segmentima igre. Srpski reprezentativac Dušan Tadić je kao kapiten predvodio Kopljanike do ubedljivog trijumfa, a njegovo sinoćnje izdanje bi takođe moglo da se okarakteriše kao kapitensko.

Sa levog boka je konstantno kreirao šanse za svoj tim, a kod drugog pogotka Ajaksa je uspeo da upiše asistenciju. Ipak, šou mu je ukrao argentinski levi bek Nikolas Taljafiko koji je na ovom meču bio dvostruki strelac.

Upravo je Argentinac bio taj koji je načeo mrežu Atinjana početkom drugog poluvremena, da bi nakon toga Doni van de Bek duplirao vođstvo na pomenutu asistenciju Tadića. Ono što je usledilo u završnici meča bila je magija Taljafika.

Gaučos je sa leve strane maestralno lobovao golmana Barkasa, potvrdivši ubedljiv trijumf holandske ekipe. Pored odličnog napadačkog performansa Ajaksa, treba napomenuti da je srpski defanzivac Uroš Ćosić odigrao svih 90 minuta za AEK.

KO OSVAJA ZLATNU LOPTU?

U drugoj utakmici grupe E, Bajern Minhen je u gostima savladao Benfiku sa 2:0. Utakmica na La Lušu bila je jubilarna 100. u Ligi šampiona za nemačkog reprezentativca Tomasa Milera. Da senjegov jubilej začini pobedom, pobrinuli su se Robert Levandovski i Renato Sančez, nekadašnji igrač lisabonskog kluba.

Njegov pogodak za vođstvo od 2:0, ceo stadion je ispratio aplauzima.  Srpski internacionalac Ljubomir Fejsa, proveo je svih 90 minuta na terenu i zaradio žuti karton.

CSKA Moskva je u okviru grupe G izvukao bod na gostovanju Plzenu – 2:2. Česi su već na poluvremenu vodili sa 2:0, zahvaljujući odličnom Mihaelu Krmenčiku koji je postigao oba pogotka za domaćina. Moskovljani su u nastavku zaigrali veoma ofanzivno, što je vredelo boda.

Čalov je smanjio zaostatak, a Nikola Vlašić je u 95. minutu uputio neodbranjiv šut iz jedanaesterca, čime je pokvario slavlje domaćina. Interesantno je da trener Plzena Pavel Vrba nije mogao da gleda šut hrvatskog veziste sa bele tačke.

Juventus je novi pohod u Ligi šampiona započeo trijumfom na gostovanju Valensiji (2:0). Put do oba gola, Stara dama je pronašla preko penala. Oba je realizovao reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić. Njegovi pogoci nisu bili u prvom planu, već neslavno završen debi Kristijana Ronalda u dresu Juventusa u Ligi šampiona.

Portugalac je na“Mestalji“ zaradio isključenje posle duela sa Muriljom, sa čime nije mogao da se pomiri, pa je u suzama krenuo put svlačionice već u 29. minutu. Sudija koji je sankcionisao bivšeg igrača Reala, je na suze naterao i mnoge navijače Srbije na Svetskom prvenstvu. U pitanju je nemački arbitar, Feliks Brih.

PROVERI NAJBOLJE KVOTE ZA LŠ!

Lion je u grupi F iznenadio Mančester Siti u gostima (2:1), čime je postao prvi francuski klub koji je slavio na „Itihadu“ u Ligi šampiona. Francuzi su došli u vođstvo nakon kardinalne greške Delfa, koju je kaznio Maksvel Korne, da bi potom Nabil Fekir povećao prednost.

Trijumf Francuza bi bio ubedljiviji da šut Memfisa Depaja nije završio na stativi. Utešni pogodak za Građane, postigao je Bernardo Silva na asistenciju Sanea. Iinteresantno je da je ovo treći uzastopni poraz kod kuće koji se završava rezultatom 1:2.

Real Madrid je nadigrao Romu na „Santjago Bernabeuu“ sa 3:0. Madriđani su delovali znatno dominantnije o čemu svedoči podatak da su uputili čak 30 šuteva na gol Vučice. Tri koja su završila iza leđa Olsena, delo su Iska, Bejla i Dijaza.

Isko je otvorio goleadu iz slobodnog udarca, Bejl se nadovezao nakon maestralne asistencije Luke Modrića a Marijano Dijaz je „kiflicom“ skinuo paučinu u rašljama. Kapiten reprezentacije Srbije, Aleksandar Kolarov je odigrao celu utakmicu za Rimljane.

Mančester Junajted je na gostovanju Jang Bojsu slavio sa 3:0 u grupi H. Švajcarci su igrali hrabro i svarali šanse, ali je razlika u klasi bila očigledna. Sertifikat te tvrdnje stigao je od Pola Pogbe koji se dva puta upisao u strelce i Marsijala, koji je overio pobedu Đavola. Za prikazanu partiju, domaćinu se jednostavno nema šta zameriti.

Šahtjor je remizirao protiv Hofenhajma u veoma uzbudljivoj utakmici grupe F. Gosti iz Nemačke su dva puta dolazili do vođstva preko Grilitša i Nordvajta, ali su se Ismaili i Majkon pobrinuli da bodovi ostanu u Harkovu.