Suarez živi za Klasiko: Panenka, serija koja traje i umalo het-trik (VIDEO)

Suarez
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Španski list Sport na kraju je bio u pravu – Santijago Bernabeu jeste Barselonino dvorište. Naslovna strana na meč odigravanja novog El Klasika bila je posvećena činjenici da Lionel Mesi obožava da teroriše Real Madrid na njihovom stadionu, ali ovoga puta glavnu ulogu preuzeo je Luis Suarez.

Urugvajac je bio čovek odluke u revanšu polufinala Kupa kralja. Barselona je morala da postigne gol posle 1:1 na Nou Kampu, a Suarez je to učinio dva puta. Umalo tri.

U utakmici u kojoj se obistinila ona čuvena fraza da ko ne iskoristi šanse biva kažnjen, Suarez je bio oličenje kazne. Real Madrid je ređao šanse, Karim Benzema i Vinisijus su mučili nedovoljno čvrstu odbranu Barselone, ali je Mark Andre Ter Štegen bio razlog zašto je do Suarezovog stupanja na scenu rezultat i dalje bio 0:0.

Nemački golman je ‚‚skinuo“ dva sigurna gola, da bi potom Suarez u 50. minutu načeo Real. Barsa je tako došla do vrlo važnog pogotka, međutim, i dalje je domaćin bio opasniji. Nisu uvek bili dovoljno sigurni u završnicama akcija, pa je Blaugrana to još jednom kaznila u 69. minutu.

Centaršut sa desne strane ‚‚sekao“ je kroz šesnaesterac Kejlora Navasa, na drugoj stativi Suarez uklizava da ugura loptu u gol, ali to na kraju ipak čini Rafael Varan. Francuz je slučajno došao do autogola, a reklo bi se da Mesi to nije znao četiri minuta kasnije.

Tada je Kasemiro nesmotreno nagazio Suareza unutar kaznenog prostora, da bi Mesi saigraču prepustio izvođenje jedanaesterca. Verovatno je mislio da će Suarez time kompletirati het-trik protiv ljutog rivala, kao što je i on sam u svom prvom het-triku u karijeri nekih 12 godina ranije.

Suarez do het-trika nije došao, ali jeste do maestralnog pogotka sa penala. Izveo je jedanaesterac u stilu Antonina Panenke, podigavši loptu sa zemlje mekanim udarcem koji je Navasa ostavio u očaju. Bio je to vrhunac bezobrazluka, naterati ceo Santijago Bernabeu da gleda kako panenka ulazi u gol njihovog tima.

Jedino drskije bilo bi da je to učinio na suprotnoj strani terena, gde su najvatreniji navijači Reala. No, neće Suarez mnogo mariti za to, već mnogo više za činjenicu da je Barsa slavila 3:0 u Madridu i da su se ponovo plasirali u finale Kupa kralja, ali i za činjenicu da u 13 nastupa u Klasiku ima 11 postignutih golova!

Za vikend nas očekuje novi Klasiko, ovaj u okviru Primere, a Barselona u četvrtak čeka ime svog protivnika u finalu Kupa kralja – Valensija ili Betis.