Ako je suditi po prijateljskim mečevima, Srbija mora biti obazriva!

0
GLASGOW, SCOTLAND - MARCH 23: Christian Gamboa of Costa Rica vies with Matt Ritchie of Scotland during the Vauxhall International Challenge match between Scotland and Costa Rica at Hampden Park on March 23, 2018 in Glasgow, Scotland. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Poraz u prvoj pripremnoj utakmici za Mundijal sam po sebi nije neki preveliki šok. Promenjene su neke stvari u ekipi, pre svega formacija i Srbija će izgledati drugačije nego u kvalifikacijama. Videćemo da li to znači i da će biti bolja.

Prvi meč na Svetskom prvenstvu Srbija igra protiv Kostarike a mnogi su mišljenja da je to najvažnija utakmica. Samo ukoliko Srbija slavi na tom susretu postojaće realne šanse za drugi krug. Zadatak će biti teži nego što se čini.

Maroko je savladao Srbiju 2:1 pa je tako naša reprezentacija jedini tim iz grupe E koji nije ostvario pobedu! Da li su ostali tempirali formu za ovaj deo sezone ili su samo izabrali lakše protivnike u uvodnoj fazi priprema za Svetsko prvenstvo?

KOSTARIKANCI MORAJU BITI SAVLADANI!

Prvo su na teren izašli Brazilci koji su ukrstili koplja sa domaćinom turnira, Rusijom. Meč je odigran na stadionu Lužnjiki a pravi otpor je domaćih pružio samo u prvom delu igre. Nakon uvodnih 45 minuta nije bilo golova ali se to promenilo kasnije.

Prvo je mrežu Igora Akinfejeva pogodio Miranda, sa bele tačke je bio precizan Kutinjo a seriju golova je zatvorio Paulinjo. Golovi su postignuti u razmaku od 13 minuta pa je do kraja meča Tite kombinovao sa sastavom i formacijom igrača na terenu.

Samo dva sata nakon početka meča u Moskvi igrao se i jedan u Solunu. Na Tumbi je Grčka dočekala Švajcarsku koja se prikazala u formaciji 4-1-4-1. Selektor Švajcarske Petković je takođe kombinovao dosta u finišu meča ali tek nakon postignutog gola.

PROTIV ŠVAJCARSKE SU ŠANSE PODJEDNAKE!

Ni na ovom susretu nije bilo pogodaka u prvom delu igre. Stiče se utisak da je Srbija bila na pameti Švajcarcima kada su birali protivnika za ovaj termin i mogu biti zadovoljno kako su odradili posao. Jedini gol na meču je postigao Džemaili koji je mrežu Grka zatresao u 59. minutu.

Dobro poznati termin, 20:45, bio je vreme odigravanja susreta Škotske i Kostarike. Na Hempden parku su se Kostarikanci pripremali za dve evropske selekcije koje ih očekuju u grupnoj fazi Svetskog prvenstva. Njihova provera je takođe bila uspešna.

Iako Škotska nije zvučan protivnik, imaju nekoliko dobrih igrača. Tu je Liverpulov Robertson, Fulamovi MekDonld i Kerni, Junajtedov Mektominej, Met Riči… Markos Urena, igrač Los Anđelesa, je bio brz i zatresao je mrežu već u 14. minutu za konačnih 0:1.

PROTIV BRAZILA SE TRAŽI IZNENAĐENJE!

Kada se pogledaju sinoć odigrane utakmice lako je zaključiti da Srbiji neće biti lako. Sva tri tima protiv kojih će naša reprezentacija igrati u Rusiji su sinoć stigla do pobede i to ne protiv nekih lakih rivala. Srbija je, sa druge strane, poražena ali i jedini tim koji je primio gol na ta četiri meča.

Mnogo je posla pred stručnim štabom nacionalnog tima i Mladenom Krstajićem. Neke stvari će morati da se promene jer se ni Kostarikanci ni Švajcarci neće predati bez borbe. Ima vremena za popravke, da Srbija u Rusiji izgleda najbolje moguće!