SUPERLIGA: Ponovo drama, Zagorac trojkom vratio finale na nulu!

0
Večiti rivali posle drugog meča finala plej-ofa KLS-a udareni po džepu (FOTO: Starsport)

U drugoj utakmici finala Superlige Srbije, Partizan je trojkom Radeta Zagorca tri sekunde pre kraja savladao Crvenu zvezdu sa 73:72.

Ponovo je viđena izuzetno neizvesna utakmica, ali za razliku od prvog susreta, kada je pobedila Zvezda, šut nije služio večite rivale.

Markus Pejdž bio je najefikasniji kod pobednika sa 19 poena, a Nikola Janković je uz 12 poena imao i 10 skokova.

Kapiten Novica Veličković uz devet poena uhvatio je sedam lopti.

U redovima Zvezde najviše se istakao Mohamed Faje sa 14 poena, Dejan Davidovac dodao je 11, a Bili Beron 10.

Crveno-beli su loše otvorili utakmicu, u uvodnoj deonici postigli svega devet poena, uz lošu organizaciju igre.

Partizan je igrom ispod koša i dosta višim procentom šuta stekao +8 nakon prvih deset minuta u hali „Aleksandar Nikolić“.

Nešto bolje zaigrali su gosti u drugoj četvrtini, kada su mini-serijom naterali Andreu Trinkijerija na tajm-aut.

Crno-beli su održavali prednost od pet, šest poena, a neverovatan je podatak da je tek polovinom te deonice pala prva trojka!

Pogodio je Pejdž, a do tog trenutka oba tima imala su šut van 6,75 čak 0/20!

Zvezda je nešto pred „veliki odmor“ opet došla u egal, ali Pejdž nije dozvolio manji minus i na poluvremenu je bilo 36:29.

Pejdž je „vukao“ Partizan celu utakmicu (FOTO: Starsport)

Treća četvrtina bila je u režiji crveno-belih, u potpunosti, krenuo je šut za tri, dok je Partizan promašivao otvorene prilike.

Stizala je kazna za to, a osim odlične igre Zvezde, ovaj period obeležila je povreda Ognjena Dobrića.

Košarkaš Zvezde skočio je da izblokira Zagorca, te izvrnuo zglob pri doskoku.

Obe ekipe u odlučujuću deonicu ušle su prilično otvoreno, pa su trojke redom pogađali Pejdž i Beron, odnosno Veličković.

Na tri minuta do kraja Zvezda je došla do +7, najveće prednosti na utakmici.

Pejdž je tad pogodio svoju četvrtu trojku za 64:68, a greškama su crveno-beli vratili rivala u igru.

Minut pre kraja bilo je poen razlike za šampiona, a posle dve izgubljene lopte Berona i Davidovca, Partizan je izjednačio (68:68).

Do kraja je ostalo 50 sekundi, da bi nakon toga Odžo iskoristio bacanja za vođstvo Zvezde od 70:68.

Domaćin je preko Jankovića imao situaciju koš i faul, za potencijalni preokret.

Ipak, nije došlo do prednosti crno-belih, pa su gosti na 70:70 krenuli u napad preko Čovića, koji je promašio polaganje.

Faje je nakon tog promašaja iz odbojke pogodio za 72:70, na osam sekundi pre kraja, nakon čega smo videli dva tajm-auta.

Usledio je trenutak odluke, kada je Zagorac tri sekunde pre kraja pogodio svoju prvu trojku nakon šest promašaja!

Beron je s pola terena bio zamalo neprecizan i slavlje igrača i navijača moglo je da počne.

Treća utakmica finala na programu je 15. juna u 19 časova, a domaćin je Crvena zvezda.