SVEMOGUĆI MESI: Kapiten sam pobedio Liverpul, magični 600. gol!

Leo Mesi je dobitnik nagrade za najboljeg napadača (FOTO: Catherine Ivill/Getty Images)

U evropskom klasiku na stadionu „Kamp Nou“, Barselona je u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona bila ubedljiva protiv Liverpula sa 3:0.

Iako je Barselona odigrala sjajno, Leo Mesi i više od toga, ostaje utisak da su i „crveni“ mogli do barem jednog gola.

Katalonci su igrali strpljivo i čekali su svoje šanse, koje su iskoristili za razliku od Liverpula.

Nesnalažljivost pred golom Ter Štegena, koji je branio odlično, koštala ih je ubedljivog poraza.

U 13. minutu Mesi je tražio penal nakon što je rukom igrao Van Dajk, ali sudija je razmotrio situaciju i ostalo je samo na želji Argentinca.

Dva minuta kasnije bivši igrač Liverpula Kutinjo pokušao je da savlada Alisona, ali je Brazilac bio dobro postavljen.

Usledio je period Liverpulove nadmoći, ali i povreda Keite, kog je zamenio Henderson.

Međutim, baš kad je Liverpul počeo da igra „svoju“ igru, domaći su ih prekinuli na najbolji način – golom, u 26. minutu.

Bila je to odlična akcija po levoj strani, Alba je ubacio loptu u kazneni prostor po zemlji, a veoma snalažljiv bio je Luis Suarez.

Urugvajac je postigao svoj prvi gol u Ligi šampiona posle godinu dana i to u trenutku kad je to najviše bilo potrebno Barseloni.

Radovao se, što je žestoko iznerviralo navijače Liverpula, čiji je miljenik bio godinama.

Mane je propustio možda i najbolju priliku za Liverpul, kada je sjajno istrčao, ali i šutirao preko gola, veoma loše.

Ter Štegen je na početku drugog poluvremena branio odlično, imali su gosti dve šanse i delovalo je da je gol pitanje trenutka.

Međutim, Barselona je ponovo odgovorila golom.

Igrao se 75. minut, Mesi do Suareza, ovaj kolenom pogađa prečku, lopta se odbila do kapitena, za 2:0.

Igra Liverpula se rasformirala, a onda je Mesi zapečatio sudbinu tima iz grada Bitlsa.

Slobodan udarac u 82. minutu na nekih 25 metara od gola, Mesi je preuzeo odgovornost i poslao loptu u same rašlje Alisonovog gola.

Bio je to 600. gol u klupskoj karijeri za Mesija – i to kakav!

Sa tribina je nakon ove majstorije nekoliko minuta grmelo „Mesi, Mesi!“

Mogao je i pored toga Liverpul do gola koji bi im značio u revanšu, prvo je Firmino promašio iz dobre pozicije, da bi zatim Salah pogodio stativu.

U sudijskoj nadoknadi, Barselona je imala priliku i za 4:0, ali Osman Dembele je loše šutirao.

Barselona putuje u Englesku s velikom prednošću, a druga utakmica polufinala biće odigrana 7. maja na „Enfildu“.

BARSELONA – LIVERPUL 3:0 (1:0)

Stadion: „Kamp Nou“
Sudija: Bjern Kojpers (Holandija)

Strelci: Luis Suarez u 26, Lionel Mesi u 75. i 82. minutu

BARSELONA: Ter Štegen, Pike, Rakitić, Buskets, Kutinjo (od 60. Semedo), Luis Suarez (od 90. Dembele), Mesi, Lengle, Žordi Alba, Serhi Roberto (od 90. Alena), Vidal
Trener: Ernesto Valverde

LIVERPUL: Alison, Fabinjo, Van Dajk, Vajnaldum (od 78. Firmino), Keita (od 24. Henderson), Milner (od 84. Oriđi), Mane, Salah, Gomez, Robertson, Matip
Trener: Jirgen Klop