KAO BRZI VOZ Đoković za 71 minut pobedio Šapovalova

Đoković je dobro započeo odbranu titule u Šangaju (Photo by Koji Watanabe/Getty Images)

Gladan, fokusiran, sa jasnim ciljem – odbrana titule! Novak Đoković je sjajno počeo u Šangaju, savladao je Šapovalova (6:3,6:3) za 71 minut.

Perfektan prvi, i odličan drugi set za šampiona Mastersa u Kini, za rutinsku pobedu na mladim Kanađaninom.

Prvi deo igre doneo je neveovatan statistički podatak – svetski broj jedan je izgubio samo jedan poen na svoj servis.

Sa druge strane mreže, Šapovalov se već u prvom servis gemu susreo sa brejk loptama. Dobrim servisima je spasio obe, pa je odlučujući trenutak seta stigao u osmom gemu – Đoković je iskoristio treću brejk priliku i rešio set.

Ako je tokom turnira u Tokiju bilo bojazni da se nedovoljno oporavio, nakon osvajanja Rakuten Opena i ovakvog meča na startu Šangaja, dileme više nema – definitivno se vratio.

Poznata odlučnost koja krasi Novaka je ponovo tu, i bilo je jasno da mladi teniser nema šanse u ovom meču.

Vrlo brzo je poveo 4:2 u drugom setu, da bi trećim brejkom u meču rešio pitanje pobednika – 6:3.

Bio je ovo već treći duel dvojice igrača ove sezone, i treća pobeda našeg broja jedan.

U narednom kolu, Đoković će se sastati sa Džonom Iznerom, koji je bio bolji od Luke Puja. U dosadašnjih 11 duela, srpski teniser je dobio devet.

NOVAKOVA 272. NEDELJA NA VRHU SVETA Raste razlika, sledi Šangaj

OBAVEZNO POGLEDAJTE Milenko Aćimović: Zašto Zvezda ne bi pobedila Totenhem u Ligi šampiona?! | Meridian TV