PREKID TRADICIJE Đoković ne otvara sezonu na Australijan openu

Novak Đoković završio na četvrtom mestu u izboru za najboljeg sportistu Evrope (FOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković bi naredne sezone mogao da se vrati na turnir na kojem je osvojio treću titulu u karijeri.

Nole će godinu otvoriti učešćem na ATP Kupu gde igra zajedno sa Dušanom Lajovićem i koji počinje 6. januara.

Posle toga se je bilo očekivano napravi pauzu do Australijan opena (20. januar), ali izgleda da to neće biti slučaj.

Naime, teniski novinar Mičal Samulski na svom Tviter nalogu objavio je informaciju da se Novak Đoković odlučio na turnir iz Serije 250 u australijskom Adelejdu.

Đoković je prvi i jedini put na ovom turniru nastupao davne 2007. godine i tada je osvojio titulu pobedivši u finalu Krisa Gućionea sa 2:1 u setovima.

Trena napomenuti i da se ovaj turnir godinu dana kasnije ugasio, ali se sada vraća na ATP tur, kao veliki projekat Teniskog saveza Australije.

Pored Novaka za Adelejd su se do sada odlučili Aleks de Minor, Feliks Ože-Alijasim, Luka Puj, Andrej Rubljov.

Tu će još biti i Tejlor Fric, Pablo Karenjo-Busta, Kristijan Garin, Jan-Lenard Štruf…

Nema sumnje da nas očekuje veoma interesnatan turnir s obzirom da to kakav teniska imena su do sada potvrdila učešće.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Zvezda – Valensija 76:73 | Lorenzo Braun, Trojka u Poslednjoj Sekundi, Prekid Meča, Pokvaren Semafor